Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » Hobi » bozicni ukrasi

bozicni ukrasi

1. subi-dubi - View this post online

17.11.2004. 19:33:30

cure- obzirom da nam se priblizavaju blagdani ( nemrem vjerovati da je vec polovica 11-og mjeseca :shock: )- imate li kakve ideje za izradu raznih bozicnih ukrasa?
i onih koje radite same i onih koje radite s klincima- npr- adventski vjencici, vjencici za vrata, ukrasi za bor....
podijelite 'recepte' s nama neiskusnima!!!!!!!!!!! :mrgreen:

2. Brankica - View this post online

17.11.2004. 19:39:47

Ja sam pravila venčiće od testa za Uskrs. Venčiće i pačiće od testa. Ove godine bih mogla Sneška Belića :bravo1:

Svake godine pravim venac tj. kao stalak za sveću od zimzelenih grančica i ukrasa.

3. breza - View this post online

17.11.2004. 19:53:58

Brankice jel se i u pravoslavlju praktikuje "adventski venac" :a?:

4. Simone - View this post online

18.11.2004. 07:46:01

ja sam radila jedne godine u kalupima od gipsa ukrase koje sma onda bojala u srebrno :bravo1:

kalupe sam kupila u onom duckasu kod Filozofskog Cemaco ili Hobby Art? :oops:

Imam jos uvijek te ukrase :bravo1:

5. Emma - View this post online

18.11.2004. 07:52:33

Ja adventske vijence svake godine radim sama i svaki put mi se muž iznenadi koliko su dobri (bez zezanja). Kad ih postavim na stol i kredencu ove godine, uslikat ću ih.

Ukrase ja i Toni radimo svake godine jer to njemu jako puno znači. Sunce moje, on se cijeli angažira u pripremama za Božić. Prošle godine smo radili ukrase od kartona, izrezali smo razne oblike, zvjezdice, zvončiće, premazali ljepilom, posuli tjesteninom ili rižom pa sprejali i bojali u zlatno i boju cimeta jer nam je cijeli bor bio pokriven ukrasima u tim bojama.

Ove godine ćemo raditi balunčiće od pruća, boje će biti iste jer je lani izgledalo super.

Mašnice sam napravila prije nekoliko godina od jute, posprejala ih u zlatno tako da one mogu trajati još nekoliko godina.

Ma da ja ne tulim više, vidjet ćete slike. :mrgreen:

6. subi-dubi - View this post online

18.11.2004. 09:06:36

ajde fino pisite i recepte, sigurno ima neka i slikice od proslih godina!!!!!! :klanj:

7. Montoya - View this post online

18.11.2004. 09:11:38

uzeti Glinamol masu, malo navlaziti (vodom, pohotnice jedne! :hihi:) i oblikovati.

mi smo napravili srceka, cvjetice i farbali vodenim bojama. nije neki prizor, ali ovo je prva godina da i mali aktivno sudjeluje u pripremama i cuvat cu ih zauvijek :love1: oblike moze raditi i s onim za kolace.

sama sam napravila snjegovice, ofarbala u bijelo, stavila vrh cackalice kao nosic i ofarbala u crveno i crne tockice kao dugmici. mali su (cca 5 cm), probusila sam cackalicom na straznjem dijelu i provukla sareni konac i bit ce prekrasni ukrasi za bor.

sami cemo izraditi i cestitke

8. Emma - View this post online

18.11.2004. 09:24:40

O da...čestitke...kako sam mogla zaboravit...

Kad je Toni bio mali (i lani kad je Emma bila još bebica) napravili smo čestitke tako da sam im premazala rukice i nogice bojama ili šminkom pa smo po lijepim ekološkim papirima (oni su lijepo hrapavi i debeli pa najbolje odgovaraju za izradu čestitki) ostavljali otiske i to sam slala rodbini po svijetu...Bile su prekrasne, moja mama ih još čuva za uspomenu.

9. Miki - View this post online

18.11.2004. 09:34:20

mi ćemo ove godine raditi ukrase od tijesta (u prošlogodišnjem "Unikatu" mi se jako svidjela ideja s anđelima od tijesta, stvarno su prekrasni), a čestitke s šarenim otiscima prstića :love1:

10. subi-dubi - View this post online

18.11.2004. 09:35:26

majko mila- sto ste skrteeee!!!!!!!!!!!

brzo recept za tijesto za andjeleeeeeeeee!!!!!!!!!!!! :protest:

11. Miki - View this post online

18.11.2004. 09:50:47

ne znam napamet, ali tio je ono klasično "slano"tijesto, mislim da ide koliko brašna, toliko soli(+ voda), ali provjerit ću pa sutra napisati/ispraviti ako sam krivo rekla.

Za glavu se izvalja kuglica, a ono što je meni totalno super je da se kosa nariba na ribež i onda onako laganini stavi na glavu i dodatno oblikuje iglom. Onako, kosa ispadne skroz frčkava :love1: Još se naprave i haljina i ruke (noge se ne vide od haljine), dijelovi se mogu pofarbati zlatnom bojom. Ma može se napraviti svašta od tog tijesta

12. subi-dubi - View this post online

18.11.2004. 09:53:02

ajde, napisi recept kad provjeris! :klanj:
a jel se to pece ili samo susi?

13. Montoya - View this post online

18.11.2004. 09:54:11

subi, imas na rodi topice pod slicnim nazivom i recept za tijesto. znam da ide puno soli... drugo ne pamtim.. :ne zna:

14. Miki - View this post online

18.11.2004. 09:55:53

Peče se, ali ne znam na kojoj temperaturi. Sve ću provjeriti pa dopisati :bravo1:

15. Emma - View this post online

18.11.2004. 10:07:26

Evo ideja za ogledalo

[img:29ad49d58c]http://web.vip.hr/gabela.vip/zrcalo.jpg[/img:29ad49d58c]

16. Anonymous - View this post online

18.11.2004. 10:32:37

Montoya, jel' poslije pečeš glinamol da se stvrdne ili se sam od sebe osuši. :a?:
Ja sam totalna neznalica za te stvari, ja ukrase kupim :oops: , ali baš bi ove godine mogla nešto naprviti, zbog nikole, sigurno će se veseliti, poggotvo farbanje vodenim bojama, to obožava.

17. Montoya - View this post online

18.11.2004. 10:38:09

Niki, ne pecem, on se stvrdne ko kamen nakon dan-dva.

da kog zveknem snjegovicem - pao bi mrtav!

i jos nesto - vode se dodaje malo po malo, samo malo smocite ruke i krenete oblikovati, ako je vode previse, smjesa postane bljakasta i neupotrebljiva.

probajte, smjesa kosta nesto smijesno malo kuna (7-8), a od paketica se stvarno da napraviti dosta malih figurica, srca, medvjedica.

zabavno je i za klince. date im to u ruke i gledate kako se razvijaju umjetnicki :love1: :love1:.

18. Maggie - View this post online

18.11.2004. 10:46:36

Meni se čini zgodno ono što je jedna cura na rodi napisala; kuglice od špage.

To bi moglo baš lijepo izgledati i "natur" a i ako se pofarbaju u srebrno ili zlatno....baš ću probati!

19. ivy - View this post online

18.11.2004. 12:19:18

ja sam pred dve godine radila ukrase (za bor) od voca,
tocnije od narance i limuna.
odrezala na fete i provukla spagu, jako su lijepo mirisali i kada se osusi ostanu iste boje (nisu potamnili) :bravo1:

jedne godine sam bojala siske, svih vrsta i provukla spagu te okacila na bor

nekada sam upotrebljavala glinamol, (za ukrase)
i farbala ih bojama pa lakirala lakom...al od kada sam otkrila fimo masu, otkacila sam glinamol!

vjenac za vrata isto radim sama...uglavnom volim se prtljat sa tim glupostima.

cestitke radim, na ekoloskom papiru (bez boje) na koj zaljepim mali komadic nutrona (isto bez boje) i onda ljepim grancice, cvijece, sve sto nadjem u prirodi iskoristim...neke i upotpunim sa snijegom!

bas sam jutros bila na webu od chemaca, imaju suuper ideja. ;)
ima za kupiti gotove kalupe, andjela, snjeska, srceka...itd.

ove godine nemam pojma sta cu napraviti...al smislit cu vec nesto :mrgreen:

20. Miki - View this post online

19.11.2004. 08:38:27

evo ispravak:

Za slano tijesto treba 1 šalica soli, 2 šalice brašna i pola šalice vode.

Zamijesi se glatko tijesto i drži u plastičnoj vrećici ili plast. posudi da se ne osuši. Ono što se radi na tvrdoj podlozi i treba biti ravno, prosuši se fenom prije odizanja s te podloge (da se ne bi savijalo). Isto tako i i u pojedinim fazama izrade se mogu dijelovi prosušiti fenom.

Onda se prosuši u pećnici na 50°C oko 1 sat.

Tako osušene može ih se bojati i vodenim bojama i onim srebrnim, zlatnim i sl. bojama koje se mogu kupiti u Chemacu. Na kraju polakirati.

Meni je super ideja i raditi ukrase tako da se npr. naprave pločice od tijesta u koje se onda utisnu razne sjemenke, npr. od suncokreta. Naravno i oboja se u željenu boju i polakira.

Ako se radi više toga u istoj boji, npr. borići (može ih se rezati kalupima za kolače) može se obojati veći dio tijesta onim bojama za hranu (npr. mentol za te boriće). Onda se umjesto kuglica utisnu razne sjemenke.
Ovo sam ja radila jedne godine s prhkim tijestom za kolače, pa sam uz ove jestive (njih sam premazivala bjelanjkom i kapala čokoladne kuglice, baš je bilo mljac) napravila i par ovih obojanih za ukras (u biti i oni su jestivi, ali nisu fini :mrgreen: ).

Sad moram raditi (uletio hitan posao), ako se sjetim još koje ideje, javit ću kasnije.

:hi: :hi:

21. subi-dubi - View this post online

19.11.2004. 11:58:15

super, ja si sve pisem!!!

cure s iskustvom- vidla sam na onoj stranici da ima za kupiti kalupa nekih za bozicne ukrase- kaj se u njih stavlja- glinamol?
kad se onda to vadi?

22. Simone - View this post online

19.11.2004. 12:20:07

[quote:7aa44199c4="subi-dubi"]super, ja si sve pisem!!!

cure s iskustvom- vidla sam na onoj stranici da ima za kupiti kalupa nekih za bozicne ukrase- kaj se u njih stavlja- glinamol?
kad se onda to vadi?

šubi gips :? meni je to malo komplikejted :oops:

23. subi-dubi - View this post online

19.11.2004. 12:22:55

gips?
kaj je to komplicirano?
zakaj?
( imajte razumijevanja- iz likovnog sam uvijek imala poklonjenu ocjenu :mrgreen: )

24. Miki - View this post online

19.11.2004. 12:34:24

Ja bi probala ove godine u te kalupe stavljati ovo slano tijesto, pa šta ispadne :ne zna:
Inače, imaju oni i neki svoj gips s kojim je (kažu) lakše raditi nego s ovim običnim s kojim zidove popravljamo.

25. Simone - View this post online

19.11.2004. 12:37:34

[quote:d8a2a04a34="subi-dubi"]gips?
kaj je to komplicirano?
zakaj?
( imajte razumijevanja- iz likovnog sam uvijek imala poklonjenu ocjenu :mrgreen: )

osobno ja super znam zidove gipsati :mrgreen:
ali za kalupe uvijek napravim pretvrdi gips pa se onda zahebavam s time :protest:

i šubi ja sma imala zasluzenu 5 iz likovnog pa mi je to komplicirano... zato bolje nemoj :bravo1: :mrgreen:

26. Simone - View this post online

19.11.2004. 12:50:08

Quote Miki
Ja bi probala ove godine u te kalupe stavljati ovo slano tijesto, pa šta ispadne :ne zna:
Inače, imaju oni i neki svoj gips s kojim je (kažu) lakše raditi nego s ovim običnim s kojim zidove popravljamo.

imaju imaju i cijena je paprena :protest: :protest: :protest:

27. Anka partizanka - View this post online

19.11.2004. 13:35:18

ima u Getrou za kupiti raznobojno tijesto za modeliranje, koje za razliku od plastelina na zraku brzo stvrdne (oko 16 kn komplet od 6 kantica boja)
super za rađenje figurica :bravo1:

28. subi-dubi - View this post online

02.12.2004. 08:15:05

lucija i ja smo bile, potrosile skoro 300 kuna :oops:
al sad imamo 'modleke' i gips ( taj njihov po 30 kuna :mrgreen: ) i farbe i svasta.
ovaj vikend mm i ja radimo figurice, a onda ih lucija farba iduci tjedan kad budemo svi doma. :cmok:
ona je rekla da ce napraviti za dide i bake figurice tak da ce to biti bozicni pokloni. :bravo1:

:jeeah:

» Mama-Mami Forum » Hobi » bozicni ukrasi
26.11.2014. 15:44:38 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |