Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » Zdravlje žena » MIRENA i problem i konačno sretna sam!!

MIRENA i problem i konačno sretna sam!!

1. nolana - View this post online

05.12.2008. 16:50:16

Ja pomalo upadam na svakakve teme pa evo jedan moj problem u 7mj. sam stavila MIRENU dobila sam je na recept jer imam već 5g.među krvarenja stim da sam isprobala sve antibebipilule na tržištu u nas .E sad ono najvažnije i uz MIRENU baš nije nešto bolje i dalje krvuckam gin kaže da treba barem 6mj. da se to stabilizira a imala sam gljivična oboljenja od7mj. do sad 4puta .Usto dijagnosticiranmi jeHPV ali hvala bogu papa mi je uredan u zadnji 3g. dali netko ima slični problema molim vas javite se bitiće mi jako drago :cantstand:

2. Myway - View this post online

05.12.2008. 17:07:29

Kolegica s posla se isto dugo navikavala, ali sad je ne bi dala ni za što na svijetu.

Pokušaj još koji mjesec. :dragi:

3. EMOTION - View this post online

17.02.2009. 23:31:09

Quote nolana
Ja pomalo upadam na svakakve teme pa evo jedan moj problem u 7mj. sam stavila MIRENU dobila sam je na recept jer imam već 5g.među krvarenja stim da sam isprobala sve antibebipilule na tržištu u nas .E sad ono najvažnije i uz MIRENU baš nije nešto bolje i dalje krvuckam gin kaže da treba barem 6mj. da se to stabilizira a imala sam gljivična oboljenja od7mj. do sad 4puta .Usto dijagnosticiranmi jeHPV ali hvala bogu papa mi je uredan u zadnji 3g. dali netko ima slični problema molim vas javite se bitiće mi jako drago :cantstand:

Ajme bas mi je zao sto cujem da ti se organizam nije priviknuo na nju :dragi: ,ja je planiram staviti jer imam strasno obilne menstruacije,tako da mi nije dosta prva 2 dana dva paketa ulozaka za noc,ono extra large,prestrasno,pa su mi predlozili tu mirenu,ali malo me frka jer sam se nacitala a Bogami i nacula svakakvih iskustava s tom mirenom i dobra i losa,nekima curkama i nakon god dana,onako tockasto krvarenja,nekima nakom mj dana sve 5.Pa sada ti budi pametan.Mene je samo strah da to dosta boli prilikom umetanja jer ja imam zavaljenu maternicu a po iskustvima drugih cura koje imaju isto takvu maternicu nije ni malo ugodno.Inace je cijena 1200kn ja imam 30g a preko socijale dobivaju samo zene 35+. E sad pitanje za tebe nolana,dali boli kad ti umetne spiralu?dali su ti ta krvuckanja samo u periodu mjesecnice ili mimo nje?

4. Lauren - View this post online

18.02.2009. 07:45:36

Nisam Nolana :mrgreen: , ali imam Mirenu pa možda mogu pomoći.
Stavljanje ne boli ništa ako se pravilno stavlja, to znači stavljanje 4 dan ciklusa.
Jedini problem ti je krvarenje, jer mireni treba neko vrijeme da se "smjesti", pa ti, ako ju stavljaš prvi put lagana krvarenja mogu trajati i 3-4 mjeseca.
To je normalno i ne brini.

Gin će te vjerovatno nakon stavljanja spirale naručiti na UZV nakon par tjedana čisto da vidi jel sve u redu. Nemoj se bojati nema bolova nikakvih i sve bude vrlo brzo gotovo. :cmok:

5. EMOTION - View this post online

18.02.2009. 10:27:02

Quote Lauren
Nisam Nolana :mrgreen: , ali imam Mirenu pa možda mogu pomoći.
Stavljanje ne boli ništa ako se pravilno stavlja, to znači stavljanje 4 dan ciklusa.
Jedini problem ti je krvarenje, jer mireni treba neko vrijeme da se "smjesti", pa ti, ako ju stavljaš prvi put lagana krvarenja mogu trajati i 3-4 mjeseca.
To je normalno i ne brini.

Gin će te vjerovatno nakon stavljanja spirale naručiti na UZV nakon par tjedana čisto da vidi jel sve u redu. Nemoj se bojati nema bolova nikakvih i sve bude vrlo brzo gotovo. :cmok:

Joj draga bas ti hvala na utjesnim rijecima. :cmok: Meni su odmah nakon drugog poroda savjetovali tu spiralu ali ja nikako da se natjeram je stavit,nisam ja neka plasljivica ali kad sam se naslusala svega pa vise neznam sta bi....Narucila sam se u pon.kod ginica pa cu vidjeti sta ce mi reci.Rekli su mi prvo da moram papu napraviti i onda ako sve bude u redu mogu je ugraditi.

6. nolana - View this post online

18.02.2009. 15:21:00

Ovako što se tiče ugradnje meni nije baš bila ugodna mora ti malo povući jajnike da pričvrsti ,a to je nelagodno barem meni ali se predura traje jako kratko negdje oko 5 min.
Moj problem idalje postoji nisu prestala međukrvarenja malo se prorjedilo ali još su tu :protest: menga iskreno nemam pojma kad je jer je jako oskudno mjerim se prema kalendaru :mrgreen:
Baš sam prije nekoliko minuta pričala sa MM da bi je najrađe izvadila i probala ostat u drugom stanju možda bi drugi porod to ujednačijo i ako je razlika od prvog djeteta velika.
Ponekad nemam pojma šta da mislim mozak će mi eksplodirati od razmišljanja :mlotek:
Naj veći mi je problem za trudnoću ljekovi to me koči u konačnoj odluci :love1:

7. MateaZlocesta - View this post online

18.02.2009. 16:27:49

ja sam mirenu stavila 3.2. ove godine i imam to tockasto krvarenje, tj. kao da mi je svaki dan zadnji dan menge.
iskreno se nadam da ce uskoro prestati, mada znam da je moguce da jos danima, tjednima curkam.

ugradnja nije bila ugodna, ali nije bila bolna.

mozda da odes po drugo misljenje?

8. Ana06 - View this post online

18.02.2009. 16:37:14

Nolana, baš mi je drago da razmišljaš o drugoj bebi, to sam te već pitala na drugom topicu, vadi mirenu i u akciju, držim fige.

A mirenu nemam, pa savete ne delim.

9. EMOTION - View this post online

18.02.2009. 18:13:15

Quote nolana
Ovako što se tiče ugradnje meni nije baš bila ugodna mora ti malo povući jajnike da pričvrsti ,a to je nelagodno barem meni ali se predura traje jako kratko negdje oko 5 min.
Moj problem idalje postoji nisu prestala međukrvarenja malo se prorjedilo ali još su tu :protest: menga iskreno nemam pojma kad je jer je jako oskudno mjerim se prema kalendaru :mrgreen:
Baš sam prije nekoliko minuta pričala sa MM da bi je najrađe izvadila i probala ostat u drugom stanju možda bi drugi porod to ujednačijo i ako je razlika od prvog djeteta velika.
Ponekad nemam pojma šta da mislim mozak će mi eksplodirati od razmišljanja :mlotek:
Naj veći mi je problem za trudnoću ljekovi to me koči u konačnoj odluci :love1:

Joj draga meni ti je nakon drugog poroda jos gore nego nakon prvog,ne zelim te plasit pricam samo iz vlastitog iskustva i to npr.cice me rasturaju i nateknu(nije mi toga bilo nakon prvog poroda),menge su strahovito obilne a rekli su mi nakon 2 kikaca da ce mi se prorijediti i evo ti ga na meni jos gore.A da ne pricam o glavoboljama,losim raspolozenjima i mucnini,ma ja kao da sam od d...... slijepljena.
Mozda bi bilo dobro da jos malo pricekas ako si toliko izdrzala ja sam ti citaa na nekom forumu da su cure po god dana imala ta tockasta krvarenja i nakon toga je stalo.Posavjetuj se sa svojim ginicem ili kontaktiraj direktno ove iz mirene njihov web je www.mirena.hr pa oni imaju i svoje dr ginekologe koje ti mogu dati savjet,drzim ti fige da ti brzo prode :cmok:

10. mirnela - View this post online

19.02.2009. 15:53:43

i ja imam MIrenu... već drugu...

i da - nakon stavljanja (oba puta) trebalo mi je nekoliko mjeseci da mi se tijelo navikne pa sam i ja "krvaruckala"... no, s vremenom je stvarno prestalo...

mengu kao mengu nemam - ponekad je to samo lagano krvaruckanje koje prohodam uz dnevni uložak (prije bih rekla po kalendaru kad bi ono trebala dobiti)....

ne znam dal sam kaj pomogla :roll:

11. EMOTION - View this post online

19.02.2009. 16:15:18

Quote mirnela

i da - nakon stavljanja (oba puta) trebalo mi je nekoliko mjeseci da mi se tijelo navikne pa sam i ja "krvaruckala"... no, s vremenom je stvarno prestalo...

mengu kao mengu nemam - ponekad je to samo lagano krvaruckanje koje prohodam uz dnevni uložak (prije bih rekla po kalendaru kad bi ono trebala dobiti)....

Mirnela,bas mi je drago sto si se javila sa svojim primjerom jer i ovo mi je jadna od najvecih briga,menga skroz nestane?Citala sam da u nekih zena skroz izostane,ali sam se uvijek pitala dali je to prirodno?!Znas ono mi smo stvorene da iz nas nesto curi 1x na mj :hihi: A valjda je to utjecaj hormona koja ona ispusta pa to zadebljanje maternice zaustavlja krvarenje :ne zna:

12. Anushka - View this post online

19.02.2009. 23:19:48

Quote EMOTION
Quote mirnela

Mirnela,bas mi je drago sto si se javila sa svojim primjerom jer i ovo mi je jadna od najvecih briga,menga skroz nestane?Citala sam da u nekih zena skroz izostane,ali sam se uvijek pitala dali je to prirodno?!Znas ono mi smo stvorene da iz nas nesto curi 1x na mj :hihi: A valjda je to utjecaj hormona koja ona ispusta pa to zadebljanje maternice zaustavlja krvarenje :ne zna:

meni je tek s drugom Mirenom skroz izostala. Jedino osjetim tu i tamo lagana napuhnuca u mjesecu i migrenu koju povezem da bi tad mogla bit mjesecnica, ali ona ne dodje.

iskreno, ja sam zadovoljna mirenom.

13. MateaZlocesta - View this post online

19.02.2009. 23:34:12

cure, dok ste "krvaruckale" da li ste imale odnose?

znam da ju ja tek frisko imam ali meni taj spotting ide na zivce, osjecam se prljavo :ne zna:

jedva cekam dan zena jer sam tada narucena kod ginica na kontrolu 1mj nakon ugradnje.

14. Lauren - View this post online

20.02.2009. 07:33:28

Quote MateaZlocesta

Jesmo, al smo bili oprezni :mrgreen: sve do UZV dok doktor nije rekao da je sve ok.

15. EMOTION - View this post online

20.02.2009. 08:31:58

Quote Anushka
Quote EMOTION
Quote mirnela

meni je tek s drugom Mirenom skroz izostala. Jedino osjetim tu i tamo lagana napuhnuca u mjesecu i migrenu koju povezem da bi tad mogla bit mjesecnica, ali ona ne dodje.

Anushka ti živis u Austaliji?Ja sam živjela tamo 3 godine u Adelaide-u.Bilo mi je prekrasno ali nostalgija mog muza koji je zivio tamo 15 god nas je vratila nazad....

Sto se tice mirene u pon.idem kod gin.pa cu vidjeti sta ce mi reci nadam se da cu je moci ugraditi.Pa u najgorem slucaju ako mi je tijelo ne prihvati izvaditi cu je van i gotovo.Ne mozes znati dok ne probas.... ;)

16. mirnela - View this post online

20.02.2009. 11:00:13

Quote MateaZlocesta

znam da ju ja tek frisko imam ali meni taj spotting ide na zivce, osjecam se prljavo :ne zna:

jedva cekam dan zena jer sam tada narucena kod ginica na kontrolu 1mj nakon ugradnje.

jesmo i dalje imamo :())
[size=9:6f8d043a46](no, tek sam se stvarno opustila nakon prvog kontrolnog pregleda mjesec dana nakon stavljanja spirale)[/size:6f8d043a46]
to "krvaruckanje" kod mene je najčešće vidljivo samo kad se obrišem papirom... i to tek nakon par sati "nebrisanja"...
a prije odnosa se najčešće istuširam pa se ne osjećam prljavo ;)

ja trenutno imam drugu mirenu od 31.12.08. i još uvijek imam "krvaruckanja"...
a nakon stavljanja prve, trebalo mi je par mjeseci da to krvaruckanje prestane... pojavilo bi se opet možda samo onda kad bi inače trebala imat mengu, no s vremenom je i to nestalo [size=9:6f8d043a46](ajme, koji feeling kad nema menge ni pms-a, ni napuhnutosti....)[/size:6f8d043a46]

a kad mi je nakon skoro tri godine imanja mirene, krenulo natrag: pms, promjene raspoloženja, nadutost, prištići po licu i krvaruckanja (najčešće nakon odnosa) onda sam shvatila da nekaj ne štima - znala sam da sam ili već "potrošila sve hormone iz mirene" ili pak se spirala maknula s mjesta...
bilo je ovo drugo - pomakla se s mjesta (spustila se)...

no, evo me – imam je opet, jer si život u strepnji (s tabletama ili samo kondomom) više ne mogu zamislit :raspa:

17. MateaZlocesta - View this post online

20.02.2009. 11:18:04

mirnela, kaj su ti rekli zakaj se nakon 3 godine pomaknula s mjesta?

18. nolana - View this post online

20.02.2009. 13:05:09

Ja sam imala odnose nakon nekoliko dana posle ugradnje malo sam krvuckala to se i daalje zna događati kod odnosa ali nama to ne smeta jer je godinama tako :ne zna:
Istina prije je bilo puno gore znalo je tako jako izletjeti iz mene (krvarenje) da su ispadali komadi zgrušane krvi to je bilo užasno :protest:
Mislila sam da sam možda imala spontani ,a nisam bila trudna potvrdio dr. nakon pregleda .Mirena je bila na mjestu nakon 1 mj papa je uredan ići ću možda za 2mj.opet na UZV da vidimo jel još na mjestu? Dali vama smeta špagica pri sex MM smeta tražila sam gin.da ju skrati reko mi je da više nemože skratiti da inače krati na najkraće 3cm jer ako više skrati morala bi u bolnicu na vađenje kad dođe vrjeme.

19. nolana - View this post online

20.02.2009. 13:05:50

Ja sam imala odnose nakon nekoliko dana posle ugradnje malo sam krvuckala to se i daalje zna događati kod odnosa ali nama to ne smeta jer je godinama tako :ne zna:
Istina prije je bilo puno gore znalo je tako jako izletjeti iz mene (krvarenje) da su ispadali komadi zgrušane krvi to je bilo užasno :protest:
Mislila sam da sam možda imala spontani ,a nisam bila trudna potvrdio dr. nakon pregleda .Mirena je bila na mjestu nakon 1 mj papa je uredan ići ću možda za 2mj.opet na UZV da vidimo jel još na mjestu? Dali vama smeta špagica pri sex MM smeta tražila sam gin.da ju skrati reko mi je da više nemože skratiti da inače krati na najkraće 3cm jer ako više skrati morala bi u bolnicu na vađenje kad dođe vrjeme.

20. mirnela - View this post online

20.02.2009. 16:41:19

Quote MateaZlocesta
mirnela, kaj su ti rekli zakaj se nakon 3 godine pomaknula s mjesta?

moj gin mi nije znao točno reći...
uglavnom, rekao je da se to nekad može desiti... da ima žena čiji organizam uopće ne podnaša strano tijelo pa ga odbacuje, da ima slučajeva kao kod mene s pretpostavkom da je prilikom kontrakcija došlo do laganog spuštanja...
pitala sam što to znači - tj. da li ima smisla stavit novu spiralu i rekao je da se to možda samo slučajno desilo, ali isto tako da postoji mogućnost da mi se to opet desi :ne zna:

uglavnom, evo mene hrabre... :hik:
iskreno, pokušavam uopće ne razmišljati o tome... ako se opet spusti - vidjet' ćemo što i kako dalje, a do onda uživam bez briga o kontracepciji...

21. Anushka - View this post online

22.02.2009. 03:46:28

Quote MateaZlocesta

yep, no problem with it....iako sad s drugom, ni nemam spotting

22. Anushka - View this post online

22.02.2009. 03:49:49

Quote EMOTION
Quote Anushka
Quote EMOTION
Quote mirnela

Anushka ti živis u Austaliji?Ja sam živjela tamo 3 godine u Adelaide-u.Bilo mi je prekrasno ali nostalgija mog muza koji je zivio tamo 15 god nas je vratila nazad....

Sto se tice mirene u pon.idem kod gin.pa cu vidjeti sta ce mi reci nadam se da cu je moci ugraditi.Pa u najgorem slucaju ako mi je tijelo ne prihvati izvaditi cu je van i gotovo.Ne mozes znati dok ne probas.... ;)

da, ja sam u Sydney-u i vjerojatno cu ostati ovdje :mrgreen: Jedino sto mi smeta je daljina, inace meni se svidja tu.

23. aleksandra - View this post online

23.02.2009. 14:12:20

Da se nadovezem na ovu temu.Prije dva tjedna bila u gin. na pregled radi bolnih mengi i jako obilne i jako dugo traju.Dobijem svako 24 dana,a traje 8-10 dana.Kazem mu jer mislim da stvarno nesto nije u redu. Pregledao,izvadio Papu i poceo me nagovarati na Mirenu,bas zbog tog krvarenja.Objasno mi kako se ona i kada postavlja,kod mene ce morati ultrazvucno radi unutarnjih savova.Ok.Ali kada mi rekao da kosta 1200kn.,pa zavrtilo mi se.

24. nolana - View this post online

23.02.2009. 19:39:05

Nije ti dobro reko radi tvojih problema mislim da imaš pravo na recept naravno uz povjest bolesti ja sam dobila potpuno besplatno probaj se raspitati malo bolje ili odi kod drugog gin. :love1:

25. EMOTION - View this post online

24.02.2009. 11:49:56

Quote nolana
Nije ti dobro reko radi tvojih problema mislim da imaš pravo na recept naravno uz povjest bolesti ja sam dobila potpuno besplatno probaj se raspitati malo bolje ili odi kod drugog gin. :love1:

Ja sam bila jucer kod gin.posavjetovati se oko mirene,nazalost rekli su mi da preko hzzo-a na mirenu imaju pravo samo zene starosti 35+ ,i kad sam im rekla da sam citala da zene koje imaju zdravstvenih problema,kao slabokrvnost i sl.da bi trebali dobiti mirenu besplatno,rekli su mi da to nije tocno i da samo zene starije od 35 imaju pravo na nju preko socijalnog.Pa sada neznam mozda tako rade samo u ovoj ordinaciji gdje ja idem.Sto su tebi rekli nolana?
Ja se nadam da cu vec prilikom iduce menstruacije moci si ju ugraditi.Inace je 1200 kn cijena.

26. nolana - View this post online

24.02.2009. 18:14:02

Koja glupost koji je to kreten reko šta za svakog drugačije sigurno nije upravu šta mi živimo u različitim državama :mlotek:
Neko ima pravo a neko ne pitaj negdje drugdje ja sam dobila kako sam navela na recept.Ugradnja besplatna premda sam vidjela na nekim forumima da su i to plaćale po 400kn to možda ovisi od ordinacije i doktora :ne zna:
Moj gin.je sve to ljepo meni objasnio reko sve preko HZZo i to je to :love1:

27. EMOTION - View this post online

24.02.2009. 18:51:12

Vidis ti to znaci ipak nije uvjet 35 god.mozda bi bilo najbolje da kontaktiram direktno hzzo pa da njih pitam,jer mozda ovi dobiju preko hzzo-a mirenu a meni naplate 1200 kn i razliku sebi u dzep :ne zna:

28. nolana - View this post online

24.02.2009. 22:03:17

Ja sam dobila prošlu godinu ,a imala sam 32g. kenjaju :mlotek: bez veze
Izvinite na izrazima ali tako me razljute :bang:
Samo mi reci dali dugo imaš kakvi problema u povjesti bolesti ja sam to dobila jer imam dosta godina problema ? Sve je počelo sa lošim papom bio je CIN II pa opet CIN I i tako par puta dok se nije ispostavilo da je kriv HPV,međukrvarnje godinama sve sam opcije sa tabletama (antibebipilulama) probala ali nije pomagalo .Zato sam morala staviti Mirenu i ako sam bila skeptična razmišljala sam par mjeseci inače mi nije preporučena ista radi infekcija nekome to može naštetiti.Često sam bila anemična to sam navela gin. nagovorio me je na Mirenu rekoje da više nema na tržištu u nas pilula koje nisam probala čak i famozne Yasmin mogu reći da su bile jako skupe ,a najgore cjeli sam mjesec krvarila fala bogu da jesam sad vidim da su bile ubojite :mlotek:

Uh ,šta se ja raspisa poneslom :love1:

29. nolana - View this post online

24.02.2009. 22:03:57

Ja sam dobila prošlu godinu ,a imala sam 32g. kenjaju :mlotek: bez veze
Izvinite na izrazima ali tako me razljute :bang:
Samo mi reci dali dugo imaš kakvi problema u povjesti bolesti ja sam to dobila jer imam dosta godina problema ? Sve je počelo sa lošim papom bio je CIN II pa opet CIN I i tako par puta dok se nije ispostavilo da je kriv HPV,međukrvarnje godinama sve sam opcije sa tabletama (antibebipilulama) probala ali nije pomagalo .Zato sam morala staviti Mirenu i ako sam bila skeptična razmišljala sam par mjeseci inače mi nije preporučena ista radi infekcija nekome to može naštetiti.Često sam bila anemična to sam navela gin. nagovorio me je na Mirenu rekoje da više nema na tržištu u nas pilula koje nisam probala čak i famozne Yasmin mogu reći da su bile jako skupe ,a najgore cjeli sam mjesec krvarila fala bogu da jesam sad vidim da su bile ubojite :mlotek:

Uh ,šta se ja raspisa poneslom :love1:

30. EMOTION - View this post online

25.02.2009. 09:16:46

Ja hvala Bogu nisam imala losih papa ali imala sam dosta jake upale.Ali svi gin.su mi rekli da je to uslijed moje zavaljene maternice :ne zna: (mislim na preobilna krvarenja).Meni traje 7-8 dana a prva 2 doslovno mi se slijeva niz noge.Strasno!potrebna su mi ta dva dana 2-3 paketa ulozaka za noć-extra large.
Neznam sto bih rekla mozda ja posto nisam lijecena zbog tih obilnih krvarenja i nemam pravo besplatno tj.preko hzzo-a na nju. :ne zna:

31. nolana - View this post online

07.03.2009. 18:22:04

Cure moje ja ću da dobijem popizditis imala sam mengu oko 19 prošli mjesec nisam točno sigurna nisam zapisala točan datum :mrgreen:
Tako sam ljuta da mi bolje paše soba za ispucavanje :bang:
3. ovog mjeseca tj.prije par dana opet sam počela krvariti obilnije nego za mengu danas malo bilo i ja luda odem se :sex: kad ono prokrvari malo jače.
Više neznam šta se događa pomislila sam da se nije pomakla Mirena sa mjesta sad sam sva u depri.Mirnela je napisala da joj se pomakla pa sad i ja :?: da nije i meni ali definitivno idem u ponedjeljak svom gin.
Aha,čula sam još jednu novost o našem gin.iz Križa HOĆEJU DA GA UKINU :mlotek: to je MM danas čuo od m.sestre navodno pišu peticiju pa cure iz Križa i okolice ako je istina idemo potpisati.

P.S. gin. dolazi nam 2 puta tjedno i to bi nam ukinuli đubrad :protest:

32. EMOTION - View this post online

09.03.2009. 18:29:37

Quote nolana
Cure moje ja ću da dobijem popizditis imala sam mengu oko 19 prošli mjesec nisam točno sigurna nisam zapisala točan datum :mrgreen:
Tako sam ljuta da mi bolje paše soba za ispucavanje :bang:
3. ovog mjeseca tj.prije par dana opet sam počela krvariti obilnije nego za mengu danas malo bilo i ja luda odem se :Seks: kad ono prokrvari malo jače.
Više neznam šta se događa pomislila sam da se nije pomakla Mirena sa mjesta sad sam sva u depri.Mirnela je napisala da joj se pomakla pa sad i ja :?: da nije i meni ali definitivno idem u ponedjeljak svom gin.
Aha,čula sam još jednu novost o našem gin.iz Križa HOĆEJU DA GA UKINU :mlotek: to je MM danas čuo od m.sestre navodno pišu peticiju pa cure iz Križa i okolice ako je istina idemo potpisati.

P.S. gin. dolazi nam 2 puta tjedno i to bi nam ukinuli đubrad :protest:

Nolana,meni je iskreno zao sto ti se to krvarenje jos uvijek nije stabiliziralo :dragi: ,moj ti je najiskreniji savjet da odes negdje privatno i vidis sta ti se desava sa tim.U nekim slucajevima se moze dogoditi da organizam jednostavno ne prihvati strano tijelo i onda ga na neki nacin odbacuje.Mislim da je taj tvoj period privikavanja dosta dug iako sam citala da je nekim curama taj period trajao i po god. i pol.Ako ipak zelis biti ustrajna strpi se jos malo mozda se konacno i sredi.Ili kontaktiraj direktno zastupnike za mirenu pa se malo raspitaj kod njih dali je sve to skupa normalno ili nije,drzim ti fige.
Ja nazalost cu se morati strpiti malo sa njom jer sam napravila papa test i imam neku upalu/vise prehladu bez uzrocnika pa dok se ne zalijeci nista od toga.
A da budem iskrena malo me i strah posto sam ja kao mimoza i bojim se da moj organizam ju nece odbaciti a ona ipak kosta....

33. Fajterica - View this post online

09.03.2009. 21:33:08

Ja je imam već godinu dana i još uvijek se ponekad pojavi taj spotting...
Neki put nakon kexa isto bude malo kao "jače" krvarenje..ali prestane čim se otuširam... :ne zna:
Bila sam na pregledu i doktor je rekao da je sve na svom mjestu tako da uopće više ne brinem..
Ja sam prezadovoljna.. :bravo1:

34. Fajterica - View this post online

09.03.2009. 21:34:26

:cmok:

35. Zvrk - View this post online

12.03.2009. 15:00:39

Da li je MIRENA spirala sa hormonima ili samo spirala?

36. nolana - View this post online

12.03.2009. 16:41:29

Mirena ima hormone to nije obična spirala ova je plastična.

Nije mi prošao post pa ću ponoviti .Bila sam jutros kod gin. napravio je UZV mirena je na mjestu ali ja krvuckam od 3.3 pa sam pošizila :bang: .Rekao je da imam laganu upalicu pa mi je dao Betadine vaginalete pa ću vidjeti šta dalje.Malo sam pročitala papa nalaz dok sam čekala pisalo je da ga moram ponoviti za 6 mj. :ne zna: zašto gin. mi nije ništa rekao.
Inače izvađen je u 11mj. prošle godine bio je uredan pa me malo čudi da ga moram ponoviti to je bila preporuka na nalazu.

P.S.naš gin. se seli u Ivanić Grad ,a selim se i ja za njim jer je izvrstan dr.

37. nolana - View this post online

12.03.2009. 16:42:10

Mirena ima hormone to nije obična spirala ova je plastična.

Nije mi prošao post pa ću ponoviti .Bila sam jutros kod gin. napravio je UZV mirena je na mjestu ali ja krvuckam od 3.3 pa sam pošizila :bang: .Rekao je da imam laganu upalicu pa mi je dao Betadine vaginalete pa ću vidjeti šta dalje.Malo sam pročitala papa nalaz dok sam čekala pisalo je da ga moram ponoviti za 6 mj. :ne zna: zašto gin. mi nije ništa rekao.
Inače izvađen je u 11mj. prošle godine bio je uredan pa me malo čudi da ga moram ponoviti to je bila preporuka na nalazu.

P.S.naš gin. se seli u Ivanić Grad ,a selim se i ja za njim jer je izvrstan dr.

38. mumin - View this post online

12.03.2009. 22:38:53

Nolana,papu za 6 mj.vjerojatno moras ponoviti radi upale koju imas,bez obzira sto ti je nalaz nedavno bio uredan. :cmok:

39. aleksandra - View this post online

13.03.2009. 07:56:32

Meni je receno da radi upale Papu ponovim za 6 mj.

40. Karlova mama - View this post online

13.03.2009. 08:13:02

Ja planirm staviti Mirenu cim prije
Zapravo moj gin. me nagovara na nju ja sam vise tip za neku tabletu ili injekciju
Jezim se od pomisli da nesto stalno nosim u sebi da sa tim trcim hodam i sexam se
Citam vas ovde da ste manje vise zadovoljne al ipak mi je muka :())

Jeli nekoj od vas spirala postavljena dok nije imala mengu.
Citam da se stavlja za vrijeme men. gin. mi preporuca da je stavim sto prije al mi nije jasno kako jer posto dojim ko zna kad cu dobiti stvari

41. nolana - View this post online

13.03.2009. 12:44:30

[quote:b86bb16d86="Karlova mama"]Ja planirm staviti Mirenu cim prije
Zapravo moj gin. me nagovara na nju ja sam vise tip za neku tabletu ili injekciju
Jezim se od pomisli da nesto stalno nosim u sebi da sa tim trcim hodam i sexam se

Meni je bilo u početku baš tako u glavi mi je bilo hiljadu misli .Strano tjelo pa pitanje dali ću je osjetiti?Malo te psihički ubija ,ali ja sad kao da je niti nemam s vremena na vrjeme se sjetim da je u meni.Nije to neki bauk samo se moraš mentalno srediti i to je to :bravo1:
Kako bu bilo dalje poslje ugradnje budeš vidjela ,meni je jučer rekao da se još navikavam pa zato još ima krvuckanja s tim da mene ništa ne boli :good: .
Menge skoro ni nema ,a to mi je dosta dobro jer sam postala anemična pa imam osjećaj da sam svaki dan pijana i danas je isti takav problem malo me zeza niski tlak pa sam danas u banani :bang:

42. nolana - View this post online

13.03.2009. 12:45:29

[quote:8df424036d="Karlova mama"]Ja planirm staviti Mirenu cim prije

Meni je bilo u početku baš tako u glavi mi je bilo hiljadu misli .Strano tjelo pa pitanje dali ću je osjetiti?Malo te psihički ubija ,ali ja sad kao da je niti nemam s vremena na vrjeme se sjetim da je u meni.Nije to neki bauk samo se moraš mentalno srediti i to je to :bravo1:
Kako bu bilo dalje poslje ugradnje budeš vidjela ,meni je jučer rekao da se još navikavam pa zato još ima krvuckanja s tim da mene ništa ne boli :good: .
Menge skoro ni nema ,a to mi je dosta dobro jer sam postala anemična pa imam osjećaj da sam svaki dan pijana i danas je isti takav problem malo me zeza niski tlak pa sam danas u banani :bang:

43. EMOTION - View this post online

27.04.2009. 17:30:35

Quote nolana
[quote:8c3875d2e0="Karlova mama"]Ja planirm staviti Mirenu cim prije

Nolana ,jel mi mozes molim te reci kako ti je sada,jel ti sta bolje sto se tice krvarenja.Ja nazalost nisam mogla staviti ju jer imam upalu koja nikako da prode mislim da cu morati opet gin po novu turu vaginaleta,pa stvarno vise neznam sta je,nikako se rijesiti iscjedka...Htjela sam staviti mirenu i planiram ali kada neznam,samo ti nas molim te redovno informiraj kakvo ti je stanje sa njom ,barem mene to zanima poto nisam odustala od nje,unaprijed hvala.

44. EMOTION - View this post online

27.04.2009. 17:31:28

Quote nolana
[quote:611a792038="Karlova mama"]Ja planirm staviti Mirenu cim prije

Nolana ,jel mi mozes molim te reci kako ti je sada,jel ti sta bolje sto se tice krvarenja.Ja nazalost nisam mogla staviti ju jer imam upalu koja nikako da prode mislim da cu morati opet gin po novu turu vaginaleta,pa stvarno vise neznam sta je,nikako se rijesiti iscjedka...Htjela sam staviti mirenu i planiram ali kada neznam,samo ti nas molim te redovno informiraj kakvo ti je stanje sa njom ,barem mene to zanima poto nisam odustala od nje,unaprijed hvala.

45. nolana - View this post online

27.04.2009. 19:00:28

Ja i dalje imam problema sa krvarenjem "točkastim" (moš mislit) stalno imam problema još se nije stagniralo .
Što se tiče menge i to je svaki mjesec drugačije ,ovaj mjesec je trajala 7 dana ,a takva je bila samo da zamažeš gaćice tj. nikakva.

:ne zna: do kad će to trajati ali poludjeću više 5g. se borim sa tim "točkastim krvarenjima" da sam se u neku ruku i navikla pa živimo u simbiozi ja i moja vagina :hihi: :hihi: .
P.S nije svima tako sa Mirenom nekom je odlična,a ja se mučim odavno.

46. marieta - View this post online

28.04.2009. 10:25:11

Bok curke.
Ja sam stavila Mirenu prije otprilike 3 tjedna.Imam 37 godina i platila sam je 600 kn inače bi bilo 1200.Eto ko je tu koga zeznuo nemam poima.Mislim ako imaš zdravstvenih problema u smislu obilnih krvarenja onda imaš pravo besplatno.Samo stavljanje je vrlo kratko i malo neugodno, ali nije strašno.Jako sam se dvoumila oko toga jer mi je pojam da imam strano tijelo u organizmu bljak.Ali imam dvoje kikića i zasada zatvaramo trgovinu.
Tablete su mi već došle na ...Prije tjedan dana me počelo malo boljeti onako u donjem dijelu trbuha i malo sam se uspaničila:Mislim da je to bilo vrijeme "ovulacije", sad je ponovo ok.Krvarenja nemam, a kakve će biti menge saznat ću za koji dan.Ginić mi je odmah pogledao na uzv da li je dobro smještena i bilo je ok.Rekao je neka dođem na kontrolu za 2 mj. da opet provjeri.

47. EMOTION - View this post online

28.04.2009. 11:36:59

Quote marieta
Bok curke.
Ja sam stavila Mirenu prije otprilike 3 tjedna.Imam 37 godina i platila sam je 600 kn inače bi bilo 1200.Eto ko je tu koga zeznuo nemam poima.Mislim ako imaš zdravstvenih problema u smislu obilnih krvarenja onda imaš pravo besplatno.Samo stavljanje je vrlo kratko i malo neugodno, ali nije strašno.Jako sam se dvoumila oko toga jer mi je pojam da imam strano tijelo u organizmu bljak.Ali imam dvoje kikića i zasada zatvaramo trgovinu.
Tablete su mi već došle na ...Prije tjedan dana me počelo malo boljeti onako u donjem dijelu trbuha i malo sam se uspaničila:Mislim da je to bilo vrijeme "ovulacije", sad je ponovo ok.Krvarenja nemam, a kakve će biti menge saznat ću za koji dan.Ginić mi je odmah pogledao na uzv da li je dobro smještena i bilo je ok.Rekao je neka dođem na kontrolu za 2 mj. da opet provjeri.

Ja mislim da bih dobila besplatnu mirenu trebas imati povijest bolesti o lijecenju obilnih krvarenja i bili starija od 36 god.Ne kuzim zasto su ti naplatili i tih 600kn???Vidis ti to svatko govori drugacije.Ja sam se raspitala u apoteci,rekli su mi je da je spirala 900kn a sestra kod mog gin je rekla da je 1200kn da oni po toj cijeni nabvljaju,mozes si misliti.Kako onda netko naplacuje za mirenu 600 kn ako ju dobivaju za 1200kn.Ma bas sam ljuta. :protest:

48. EMOTION - View this post online

28.04.2009. 11:41:16

Quote marieta
Bok curke.

Ja mislim da bih dobila besplatnu mirenu trebas imati povijest bolesti o lijecenju obilnih krvarenja i bili starija od 36 god.Ne kuzim zasto su ti naplatili i tih 600kn???Vidis ti to svatko govori drugacije.Ja sam se raspitala u apoteci,rekli su mi je da je spirala 900kn a sestra kod mog gin je rekla da je 1200kn da oni po toj cijeni nabvljaju,mozes si misliti.Kako onda netko naplacuje za mirenu 600 kn ako ju dobivaju za 1200kn.Ma bas sam ljuta. :protest:

49. nolana - View this post online

22.08.2009. 17:26:48

:?: u nazad par dana šta nije uredu nešto mi fali ,ali nikako da dokučim šta ? :idea: kad ono svatim da nisam imala među krvarenje protekli period :sing: :ples: nemam rječi kojom bi opisala svoju sreću jer mi je hemoglobin pao na 116 vadila sam nalaze prije tjedan dana i vidjela i bila sam ljuta ko ris :bang: !
Bojim se da neureknem kuc,kuc .
:unbelive: da se ovo događa to je prvi put u zadnjih cca 4 g.
P.s jutros sam dobila mengu ,a mislila sam ići na piknik i kupanje za sad ništa od tog .Bwy ne volim tampone .

50. MateaZlocesta - View this post online

22.08.2009. 17:44:22

ja sam sa mirenom preprezadovoljna i nadam se da bu tak ostalo :klanj:

mengu skoro da i nemam (dnevni ulozak 2 dana), pms skoro ne postoji, bolne menstruacije nema, ne moram razmisljati i kondomima i sl, "igranje" u moru bez ikakvih zapreka i strahova ;)

51. Myway - View this post online

22.08.2009. 20:36:33

Baš mi je drago zbog vas curke! :cmok:

52. EMOTION - View this post online

26.08.2009. 18:11:47

Evo konacno nakon ovog napornog ljeta da se i ja malo javim.Napokon sam uspjela umetnuti mirenu,iskustvo: samo umetanje me uopce nije bolilo mozda malo nelagode kao da ces dobiti mengu i to je to.Taj dan me jako bolio stomak,i narednih mj.dana svaki dan!kao 1 dan menge,onda to tockasto krvarenje,nikako stati.Najgore je sto neznas kada ti stvari pocinju jer je svaki dan neka mrlja.Uglavnom shvatila sam na kraju kada sam dobila i menstruacija mi je bila dosta obilna,rekla bih malo manje nego prije mirene kada mi je doslovno curilo niz noge ali opet obilno.Sada druga po redu ako je uopce dosla, ali vjerujem da je, jer je dosta jace krvarenje u odonosu na tockice znatno smanjeno.Inace sam je umetnula 6.7.09.Na prvom pregledu cak mi je spomenuo i izvanmatrnicnu trudnocu na sto sam skoro pala sa onog stola, ali na srecu nije bila, nego mi je prsnula cista.E tu je problem,prije nego mi je umetnuo spirau cista nije bilo?????Dali je mozda nekome od vas nastala poslije umetanja koja cista?

53. aleksandra - View this post online

27.08.2009. 07:45:44

Meni je moj gin. savjetovao da stavim mirenu,bas zgob obilinog krvarenja.Nadam se da cu uspjeti skupiti love pa da je napokon stavim.

54. Anushka - View this post online

27.08.2009. 20:47:52

Quote EMOTION
Evo konacno nakon ovog napornog ljeta da se i ja malo javim.Napokon sam uspjela umetnuti mirenu,iskustvo: samo umetanje me uopce nije bolilo mozda malo nelagode kao da ces dobiti mengu i to je to.Taj dan me jako bolio stomak,i narednih mj.dana svaki dan!kao 1 dan menge,onda to tockasto krvarenje,nikako stati.Najgore je sto neznas kada ti stvari pocinju jer je svaki dan neka mrlja.Uglavnom shvatila sam na kraju kada sam dobila i menstruacija mi je bila dosta obilna,rekla bih malo manje nego prije mirene kada mi je doslovno curilo niz noge ali opet obilno.Sada druga po redu ako je uopce dosla, ali vjerujem da je, jer je dosta jace krvarenje u odonosu na tockice znatno smanjeno.Inace sam je umetnula 6.7.09.Na prvom pregledu cak mi je spomenuo i izvanmatrnicnu trudnocu na sto sam skoro pala sa onog stola, ali na srecu nije bila, nego mi je prsnula cista.E tu je problem,prije nego mi je umetnuo spirau cista nije bilo?????Dali je mozda nekome od vas nastala poslije umetanja koja cista?

Ne prilikom umetanja, ali imala sam ciste i zadebljanje ovojnice prije umetanja zbog obilnih krvarenja.
tako sam prvo imala kiretazu i tad su mi stavili mirenu.
evo vec 6. godinu imam (ovo je druga), ja stvarno ne znam vise sto je mjesecnica i tegobe s tim.

55. EMOTION - View this post online

06.09.2009. 12:31:48

Jupiiiii,konacno su mi stale tocke :good: Nemogu vjerovati ali evo vec par dana nista,i to nakon 2 mj.bas sam happy.Sad cu morati ici kod gin.slijedeci tj.da vidim sta je sa cistama.I on je rekao da nebi smjelo biti vezano uz mirenu ali opet moram pratiti sta se desava.Dali vi imate problema sa pojacanim ispadanjem kose,negdje sam procitala da ona moze uzrokovati razne probleme,kao ispadanje kose,zadrzavanje vode u organizmu...najbolje da procitate sta pisu amerikanke.
Samo utipkajte mirena side effect mislim da se ovako pise.pa mi malo skomentirajte ako imate neke od tih simpoma,pusa.

56. sunflower_1 - View this post online

08.09.2009. 12:04:28

drage moje,

ja nemam obilna krvarenja poput vas i još uvijek dojim a prošlo je tek 4 mjeseca od poroda..doc mi je rekao da ne stavljam mirenu jer nemam potrebe jer je hormonalna...nego da stavim običnu..mene samo zanima dal ima netko običnu i koje su u HR najbolje...

hvala vam..

57. EMOTION - View this post online

01.12.2009. 09:44:53

Nazalost imam losu vijest vezano uz mirenu.Ja sam svoju morala izvaditi.Kada sam je umetnula bilo je sve ok,cak i spotting mi je stao nakon 2 mj.ali su se pojavili puno losiji simptomi,izrazito opadanje kose,pojava cista (prije nje ih nisam imala)i to na obja jajnika, da bi nakraju cak zavrsila na markerima (koji su hvala Bogu bili ok) jer je sumnjao da nesto nije uredu sa tom cistom.Ma strasno.Jucer sam dosla kod gin. i rekla mu odmah je vadite van i tako je i bilo.Ali eto nije mi zao da sam probala jer bi se uvijek pitala sta bi bilo kad bi bilo.

P.S.Nolana kako je tebi sa njom?

58. MateaZlocesta - View this post online

01.12.2009. 12:10:52

uh, emotion, zao mi je da si imala takve komplikacije :(

meni ce u veljaci biti godina dana od kad imam mirenu i preporodjena sam.
bila sam nedavno na kontroli i uzv i sve je super, od polozaja mirene do jajnika, maternice i nalaza papa testa :klanj:

59. EMOTION - View this post online

01.12.2009. 13:49:41

Quote MateaZlocesta
uh, emotion, zao mi je da si imala takve komplikacije :(

meni ce u veljaci biti godina dana od kad imam mirenu i preporodjena sam.
bila sam nedavno na kontroli i uzv i sve je super, od polozaja mirene do jajnika, maternice i nalaza papa testa :klanj:

Ajme bas mi je drago super. :bravo1: Ma ja mislim da je to do organizna.Ja sam kao od drekeca, osjetljiva za poludit.Zao mi je jer mi je to tockasto krvarenje odmah stalo sto je u puno slucajeva prava rijetkost.
Ali ipak zdravlje je na prvom mjestu.Sretno sa njom.
:cmok:

60. nolana - View this post online

03.12.2009. 20:55:33

A ,draga moja, ja ti nisam ništa bolje opet se vratila točkasta krvarenja koja me izluđuju ,ali nije onako ko što je bilo prije MIRENE.
Zaboravim da je tu, nekad mi padne na pamet da je imam.
Na svim ultrazvucima stoji kako treba i nemam nikakvih cista niti bolova ,kažem samo me zeza to krvuckanje ,ali podnosim šta da radim bolje je i da malo krvucka nego da dobijem one izljeve kako sam znala imati.
U sječnju idem na papu pa ćemo vidjeti jel onaj prokleti HPV miruje ili divlja dao Bog da nestane zauvjek.

61. EMOTION - View this post online

04.12.2009. 06:33:35

Quote nolana
A ,draga moja, ja ti nisam ništa bolje opet se vratila točkasta krvarenja koja me izluđuju ,ali nije onako ko što je bilo prije MIRENE.
Zaboravim da je tu, nekad mi padne na pamet da je imam.
Na svim ultrazvucima stoji kako treba i nemam nikakvih cista niti bolova ,kažem samo me zeza to krvuckanje ,ali podnosim šta da radim bolje je i da malo krvucka nego da dobijem one izljeve kako sam znala imati.
U sječnju idem na papu pa ćemo vidjeti jel onaj prokleti HPV miruje ili divlja dao Bog da nestane zauvjek.

Evo vidis kako ona reagira kod svakoga drugacije,bas mi je zao zbog tih tockica opet :dragi: .Znas sta sam primjetila sad kad sam je izvadila meni je pocelo krvarenje kao menstruacija iako sam je imala(misim da sam ih imala) nedavno.Cudno.Lijevi jajnik na kojem je cista ubija me,doduse danas 3 dan od vadjenja mirene manje me boli,ali me ziga.Sad kada se sjetim opet mojih obilnih menstruacija mrak mi padne na oci.

» Mama-Mami Forum » Zdravlje žena » MIRENA i problem i konačno sretna sam!!
24.07.2014. 19:43:40 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |