Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » Kolači, deserti i slastice » torta od sira (a la "Torte i to")

torta od sira (a la "Torte i to")

1. Minnie Mouse - View this post online

02.05.2008. 09:17:37

Tko je probao tortu od sira u "Torte i to", zna o čemu pričam. Meni je to najbolja torta od sira ever. :bravo1: Tim mi je bolja, što uopće ne volim sir u slatkoj verziji, ali ovo je nešto fantastično! :klanj:

Fotka (ovako izgleda kad ju prerano izrežete :()) - ova je bila samo 3 sata u frižideru, treba duže biti na hladnom da bi se dobro rezala):
http://s144.photobucket.com/albums/r186/katjab1/kolaci/?action=view&current=Picture001.jpg

Recept:

20 dkg McVities keksa
10 dkg maslaca

1/2 kg Philadelphia sirnog namaza
4 jaja
15 dkg šećera
4 vanilin šećera

1/2 l milerama
10 dkg šećera u prahu
3 vanilin šećera

Smeđa podloga:
Izmrviti kekse i pomiješati s rastopljenim/tekućim maslacem (dodaj malo šećera i ruma po želji - meni je dovoljna žlica šećera i žličica ruma, ali stvar ukusa), dlanovima utisnuti tu smjesu u nauljeni kalup za torte (ili obložite alu folijom neki drugi kalup da bi mogli izvaditi kolač kad se stisne poslje hlađenja, inače ga nećete moći rezati). Peći 5 minuta na 200 C, izvaditi i malo prohladiti pa preliti žutom kremom.

Žuta krema:
Žutanjke tući s 15 dag šećera i 4 vanilin šećera, umiješati sirni namaz te snijeg od bjelanjaka. Tu kremu izliti na smeđu podlogu i peći 30-ak minuta na 180 celzija. Izvaditi iz pećnice, pažljivo preliti s bijelom kremom (u manjim količinama stavljati bijelu kremu, da ne probije žuti sloj koji je vrlo mekan nakon pečenja).

Bijela krema:
Izmiksati 1 mileram (1/2 litre), 10 dag šećera u prahu i 3 vanili šećera. Preliti preko žute kreme i ostaviti 10 minuta u isključenoj vrućoj pećnici.

Ohladiti tortu i staviti u frižider najmanje 5 sati da se stegne. Ako se otvori ranije, može iscuriti jer su kreme vrlo mekane.

2. sara m. - View this post online

02.05.2008. 09:25:37

Izgleda fantastično! :bravo1: :hungry:

3. MalaLu - View this post online

02.05.2008. 09:53:04

mljac :bravo1:

4. Šmubulica - View this post online

02.05.2008. 09:55:43

Kako to dobro izgleda... :bravo1:

5. Šmubulica - View this post online

02.05.2008. 09:56:15

Kako to dobro izgleda... :bravo1:

6. Bibika - View this post online

02.05.2008. 10:12:51

Ja sam ju pravila,ali umjesto philadelphia sira sam stavila abc i od srca vam kažem da to ne radite, jer je malo slankast tako da je to pokvarilo dojam cijele torte...bez tog malog kiksa, bila bi savršena

7. Gabi - View this post online

02.05.2008. 10:57:36

Hvala ti na ovom inputu. :bravo1:
Izgleda da pite postaju sve zanimljivije, pogotovu ove sa smrvljenim keksima.

8. Minnie Mouse - View this post online

02.05.2008. 15:18:37

Naknadno sam našla neke recepte s limunovim sokom koji se dodaje u žutu kremu. Nisam probala,ali mogla bih naribati koricu limuna drugi put.

Isto tako, može se na žutu kremu (nakon pečenja, prije stavljanja bijele kreme) staviti malo smrznutih borovnica ili drugog šumskog voća, a može se i kod serviranja preliti sa šumskim voćem koje je prokuhalo sa šećerom.

9. Minnie Mouse - View this post online

04.05.2008. 14:48:02

Jučer je Ana u svojoj emisiji "Kod Ane" pripremila ovaj kolač. Mala razlika je u tome što za žutu kremu nije odvajala žutanjke i bjelanjke, već je šećer umutila u sir i onda je dodavala jedno po jedno jaje. Isto tako, sirni namaz je kombinirala sa skutom te je dodala i malo limunove korice i likera.

Ja sam danas opet pekla po ovom receptu, ali sam uz Philadelphiju koristila i Vajkrem pa ću vidjeti rezultat za par sati. Danas sam pekla u kockastom kalupu (obloženom s alu folijom, da mogu kolač izvaditi) pa sam pojačala mjere za donju koru (250 g keksa i 125 g maslaca) jer je protvan malo veći od kalupa za torte.

Ovdje ima video link pa ako netko nije siguran kako se radi, sve je objašnjeno (s tim da ovdje i u žutu kremu stavljaju kiselo vrhnje):
http://www.kraftfoods.com/kf/recipes/recipedetail.htm?recipe_id=104996&

10. subi-dubi - View this post online

04.05.2008. 15:34:06

ja sam radila jucer po ovom tvom receptu i bas smo je sad iza rucka probali-
odlicna je!!!! :good:

nije bas ko iz torteito, al je nama isto toliko fenomenalna.
hvala na receptu, mislim da cu je radit barem jednom mjesecno (a mm misli da bi trebala odmah danas napravit jos jednu za sutra :mrgreen: )

11. Anushka - View this post online

05.05.2008. 01:50:37

Joj Minnie sto mi radis......torta izgleda toliko primamljivo da mi dodje pojesti je kroz ekran :mrgreen: :mrgreen:

Odlicna je :klanj:

12. Rea - View this post online

05.05.2008. 16:40:40

mmmmmmmmmmmmmmmmmljac :bravo1:

13. Ravnoteža - View this post online

05.05.2008. 17:08:19

mljac, a torte i to :bravo1:

14. Nina20 - View this post online

05.05.2008. 17:18:32

..mrak izgleda, :good: ..samo sam ja malo skepticna oko okusa torte od sira, nekako mi sir zvuci slano, a to ne mogu povezati sa tortom (slatko)..morat cu probati ispeci, pa da razbijem tu svoju zabludu.. :mrgreen: ..

15. Simone - View this post online

05.05.2008. 17:20:19

meni je ova torta jami jami ali sa smanjenim kolicinama secera :klanj:

no ovo je ono sto je osvojilo moje nepce :klanj:

[img:480e2d52ec]http://i.timeinc.net/recipes/i/recipes/ck/04/12/eggnog-pie-ck-833379-l.jpg[/img:480e2d52ec]

dakle tijesto je kao za pitu (od jabuka, sira ili sl.) ali ne mogu skuziti sastav file :ne zna:

jel zna netko kako se ovo uopce zove? :klanj:

16. Elly - View this post online

05.05.2008. 19:44:38

Quote Simone
[img:c840c7480a]http://i.timeinc.net/recipes/i/recipes/ck/04/12/eggnog-pie-ck-833379-l.jpg[/img:c840c7480a]

dakle tijesto je kao za pitu (od jabuka, sira ili sl.) ali ne mogu skuziti sastav file :ne zna:

jel zna netko kako se ovo uopce zove? :klanj:

EGG NOG CAKE (TORTA OD LIKERA OD JAJA)
treba ti:
- smjesa kao za pitu za podlogu
- casa likera od jaja (egg nog - obicno se ova torta radi za Bozic)
cetvrtina case ulja
3 jaja
2 jusne zlice ruma
1 jusna zlica slaga

Upute: sve sastojke zajedno izmijesas na srednjoj brzini blendera/miera, podijelis smjesu u tepsiju i peces 20 minuta na 180 C.

Izrada je zaista piece of cake. ;) :mrgreen: :klanj:

17. Minnie Mouse - View this post online

05.05.2008. 20:09:08

Quote Simone
meni je ova torta jami jami ali sa smanjenim kolicinama secera :klanj:

slažem se, i ja sam malo smanjila količinu šećera u drugom pokušaju

@Nina, zato se koristi Philadelphia sirni namaz, blaži je i manje slan od npr. abc sira.

18. Inglesina - View this post online

05.05.2008. 20:11:57

Daaa, to je american cheese cake!! Kad moja šogorica to napravi (to je naučila u Americi) to je najbolji kolač od sira na svijetu!! Imam njezin recept negdje, nisam ga nikad radila više volim kad ona to napravi :mrgreen: i znam da ide brdo Philadelphije unutra pa bolje da jedemo rjeđe :mrgreen: Fotka je :bravo1:

19. keba - View this post online

05.05.2008. 21:47:42

ovo se mora isprobati

20. pipi1 - View this post online

05.05.2008. 22:59:09

Ja često radim ovu

TIJESTO

1 jaje
6 dkg margarina
5 dkg šećera
20 dkg brašna
1/2 peciva

NADJEV

1/2 kg svježeg kravljeg sira
2 žumanjka
12 dkg šećera
1 puding od vanilije
1 dcl ulja
1/2 l mlijeka
1 vanilin šećer

Pobrašnjeni kalup obložiti tijestom

Izraditi šećer i žumanjke,dodati sir,prah od pudinga,vaniliju,ulje,dobro izmiksati i na kraju uliti mlijeko
Peći oko sat vremena na temp.180C

Bjelanjke istući sa malo šećera i pred kraj pečenja premazati tortu i ostaviti još koju minuticu da se peče

Izgleda kao ova od Simone a nakon što stoji u frižideru gore joj se pojave lijepe sjajne kuglice

:bravo1:

21. Bebulica - View this post online

05.05.2008. 23:46:53

super izgleda :bravo1:

MM obozava torte od sira, pa eto recepta njemu omiljene torte

New york cheesecake

Biskvit
1 ¼ krusnih mrvica
3 zlice otopljena maslaca
1 zlica secera

Krema
500 g mascarpone sira
500 g svjezeg sira
1 ¼ salica secera
2 zlice brasna
4 jaja
1/3 salice slaga
Limun
vanilija

Priprema
Biskvit
Izmjesati krusne mrvice, otopljeni maslac i secer, razvaljati po kalupu i staviti u toplu pecnicu na 160 stupnjeva na 8 minuta. Ostaviti da se hladi

Krema
Izmiksati sir i secer, zatim dodati jaja i izmiksati, pa dodati brasno, limun, vaniliju i prije izmiksan slag. Dobro izmiksati, staviti u kalup i u pecnicu na 200 stupnjeva na 10 minuta, a zatim smanjiti temperaturu na 120 stupnjeva i ostaviti da se pece 35 minuta. Kolac ostaviti u pecnici da se hladi punih sat vremena, a vrata od pecnice mora biti otvorena.

prije posluzivanja, na tortu stavim jagode i preljev od jagoda

22. subi-dubi - View this post online

06.05.2008. 08:58:17

e da, i ja sam radila 'preljev' od jagoda, al buduci nisam znala kak se to radi :mrgreen: - nesto sam smuckala po svom (ostavila zasecerene jagode preko noci u frizideru, prokuhala ih i usitnila i onda dodala malo gustina jer mi se cinilo prerijetko)

ispao je fini preljev, al ako ima neki bolji nacin (a vjerujem da ima) - voljela bih probat

23. Minnie Mouse - View this post online

08.05.2008. 07:07:09

[quote:d8a9655e43="subi-dubi"]e da, i ja sam radila 'preljev' od jagoda, al buduci nisam znala kak se to radi :mrgreen: - nesto sam smuckala po svom (ostavila zasecerene jagode preko noci u frizideru, prokuhala ih i usitnila i onda dodala malo gustina jer mi se cinilo prerijetko)

ispao je fini preljev, al ako ima neki bolji nacin (a vjerujem da ima) - voljela bih probat
Ja nisam radila, ali vidjela sam u par navrata da rade preljeve na "Večeri za 5" ili u drugim emisijama. Nisu dodavali gustin, samo su voće sa šećerom dovoljno dugo kuhali, onda se zgusti. Neko voće najprije preprže na maslacu pa onda zaliju šećerom. :ne zna:

24. laly - View this post online

24.06.2008. 20:50:47

Quote pipi1
Ja često radim ovu

TIJESTO

1 jaje
6 dkg margarina
5 dkg šećera
20 dkg brašna
1/2 peciva

NADJEV

1/2 kg svježeg kravljeg sira
2 žumanjka
12 dkg šećera
1 puding od vanilije
1 dcl ulja
1/2 l mlijeka
1 vanilin šećer

Pobrašnjeni kalup obložiti tijestom

Izraditi šećer i žumanjke,dodati sir,prah od pudinga,vaniliju,ulje,dobro izmiksati i na kraju uliti mlijeko
Peći oko sat vremena na temp.180C

Bjelanjke istući sa malo šećera i pred kraj pečenja premazati tortu i ostaviti još koju minuticu da se peče

Izgleda kao ova od Simone a nakon što stoji u frižideru gore joj se pojave lijepe sjajne kuglice

:bravo1:

Mlijeko u nadjevu može biti hladno ili?meni ova izgleda super jednostavna :bravo1:

25. Myway - View this post online

31.05.2009. 14:01:34

Da ne otvaram novu temu.

Često kod prijateljičine mame jedem Käse Kuche, poznatu njemačku tortu od sira.
Nikako da jep itam za recept, a danas sam se sjetila da moram potrošiti sir, pa sam našla na netu recept.

KÄSE KUCHE

TIJESTO: 300 g brašna
150 g maslaca
80 g šećera
1 jaje
malo soli
Tijesto brzo izmiješati (po potrebi dodati žlicu, dvije hladne vode) i ostaviti u frižideru pola sata.
(Ja sam brašno i kockice maslaca stavila u multipraktik na najjaču brzinu na 2 min, i onda dodala jaje, a tijesto se napravi u kuglu i brzo je gotovo)

NADJEV: 6 jaja
250 g šećera
500 g svježeg sira
1.5 dl kiselog vrhnja
1 limun
50 g gustina
100 g maslaca
malo soli

6 žumanjaka istući sa šećerom. Dodati sir, vrhnje i sol. Zatim sok i koricu od limuna, gustin, grožđice i rastopljeni maslac. Na kraju umiješati pjenu od bjelanjaka.

Tijesto tanko razvaljati i staviti u okrugli kalup. Nabosti ga vilicom i uliti nadjev. Odrezati višak tijesta pola centimetra iznad nadjeva. Peći 40 minuta na 200°C. Tada izvaditi kolač van na 10 minuta, vratiti ga opet u pećnicu na 10 minuta, zatim isključiti pećnicu i nakon što je kolač opet bio vani 10 minuta vratiti ga u isključenu pećnicu i ostaviti ga da se ohladi u njoj (sa poluotvorenim vratima ako je pećnica još jako vruća). Ako je kolač već dobio dobru boju staviti na njega alu-foliju da ne zagori.
(ovo se radi zato da kolač ne padne nakon pečenja, ako vam se to neda samo ga ostavite da se ohladi u pećnici s lagano otvorenim vratima).

Po želji se u smjesu može ubaciti grožđica ili višanja ili kojeg drugog sezonskog voća.

[URL=http://hotimg25.fotki.com/p/a/89_201/152_241/DSCN1834-vi.jpg][img:5e041f4d7b]http://hotimg25.fotki.com/a/89_201/152_241/DSCN1834-vi.jpg[/img:5e041f4d7b][/URL]

» Mama-Mami Forum » Kolači, deserti i slastice » torta od sira (a la "Torte i to")
01.09.2014. 13:11:07 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |