Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » Izbjeljivanje veša koji se obojao u pranju :roleyes:

Izbjeljivanje veša koji se obojao u pranju :roleyes:

1. Dusa mi je more - View this post online

29.11.2007. 00:08:10

Dakle,

Idem sad raširit bijeli veš i imam šta vidjet. Sve modro, sivo... :protest: :bang:
No bar sam saznala gdje su mi crne hlače koje sam jučer tražila :roll: :())
Naime, ostale su jučer u perilici kad sam vadila šareni veš. :bang:

E sad trebam savjet.
Postoji li nešto čime mogu spasiti stvar?
Radi se o bijelom pamučnom vešu koji se kuha. Nije to ništa bitno jako, kuhinjske krpe, neki ručnici (ali i dva omiljena su bila unutra :bang: ), majice bijele za po doma, no ako ima načina da se spasi rado bi probala.

Ajmo, savjete na sunce :good:

Đizus, ovo mi se nije nikad desilo i baš me sam se šokirala kad sam otvorila mašinu :bang:

2. BigMamma - View this post online

29.11.2007. 01:49:31

Kod nas doma Tomo boja bijeli veš u sivo a ja u roza.
Njemu uvijek pobjegne nešto crno kad stavlja bijelu robu, a meni crveno. :mrgreen:

Imam jako puno rozih i sivih majica, krpi, ručnika i totalno su nam fora.
Ove malo starije ćemo sljiedeći put uvalit s crnom robom da vidim koju ćemo kombinaciju dobit :hihi:

Ne znam ti pomoć...
Ja sam stavljala hrpetinu izbjeljivača i hektolitre bijelog Vanisha ali ništa nije pomagalo. No, razlog tomu je bila stara perilica sa slabim grijačem.

Otkad imam novu, vremenom se sve ispralo samo od sebe (Tide + bijeli ili rozi vanish, ovisno koju robu perem) :klanj:

3. nany - View this post online

29.11.2007. 02:34:50

Sjecam se da je pipi jednom pisala o tome, kako joj se isto desilo.
Cini mi se da je kupila neko sredstvo u DM-u i da joj se sve opralo.

Nadam se da ce pipi ovo vidjeti.

4. otocanka - View this post online

29.11.2007. 07:14:05

Ako je čisto bijelo u pitanju, možeš ga izbjeliti s Domestosom za izbjeljivanje. Ako ima nešto u boji (cvjetiće, crte, kockice, ... ) i to će postati bijelo :mrgreen: .
Ja sam namakala u posudi u 100%-tnom Domestosu (cca pola sata-sat) prije nego što sam sve ponovo oprala u perilici. A Domestos iz te posude sam dodala prašku za pranje.

I bijelo je ponovo postalo bijelo :bravo1: .

5. Miki - View this post online

29.11.2007. 07:19:50

Quote nany

i ja sam to napravila, ostalo je mrvicu sivo nakon tog "tretmana" i ispralo se do kraja nakon jedno 10-tak pranja u običnim det. za bijelo (ne znam više što sam koristila u to vrijeme :ne zna:

6. stella - View this post online

29.11.2007. 07:50:53

Vidjela sam neki prašak za to u Mulleru. Nisam isprobala pa neznam da li djeluje :ne zna:

7. Peterlin - View this post online

29.11.2007. 08:07:34

Quote nany

Da, ima posebna sol za izbjeljivanje bijelog rublja koje je slucajno stradalo...

Ima vise vrsta tih soli - za flekove ovakve, za onakve, a ova za izbjeljivanje je cesto u velikom pakiranju (kutija ili kantica). To je njihova robna marka, ne znam tocno kako se zove.

Druga mogucnost je varikina (bijeli Domestos za rublje) ali nije preporucljivo da to koristis cesto jer nagriza tkaninu i skracuje pamucnim stvarima vijek trajanja. Ako ne uspijes sa soli za izbjeljivanje, uzmi ovo - sigurno ce pomoci - pa nije to svakidasnja pojava!

8. Kre-kre zabica - View this post online

29.11.2007. 11:43:12

uf koliko puta mi se to dogodilo i svaki put spasim robu bez problema.

stavim klore u veću kadicu, dodam vode i tu ukenjanu robu fino stavim namakat.
svaku toliko je malo promuljam kuvačom da se ravnomjerno izbijeli.
nekad je ostavim i do 24 sata (kad zaboravim na nju :()) ) da se toća.

onda je fino isperem i stavim u lonac otkuhat, a detrđentu u lonac dodam i omekšivač jer jedino tako "ubijem" smrad klore.

i hop, eto "nove"-stare robe.

9. sunčica - View this post online

29.11.2007. 11:55:34

iako mi se rijetko dogodi (kuc, kuc), nikako ne volim izbjeljivače sa klorom

kako kažu da je klor vraški spoj, a kisik božanski, radije stavim nekakve Oxi praškove na bazi kisika i u više pranja roba opet pobijeli

10. pipi1 - View this post online

29.11.2007. 16:30:33

Evo Pipi :mrgreen:

meni se ovo desilo dva puta :())

uglavnom kupiš u DM-u sredstvo za odstranjivanje mrlja koje su nastale pri pranju robe

zove se Colour run remover od Dr.Beckmanna

kad se meni bijela roba postala roza od crvenog šugamana (obojan u crveno davno ali seronja još uvijek pušta boju) onda je opet došla super bijela

ali kad mi je šarena roba postala roza od crvenog šugamana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: onda su sve boje nakon ovog sredstva došle neke bezbojne :protest:

11. Ana06 - View this post online

29.11.2007. 16:30:47

Svašta pokušavala, najčešće Ace (kako ga ja zovem Aće za gaće), ali nikad ne bude to-to.
Ako nije ništa bitno, potrošiš na prašak više para nego što te krpe koštaju.

12. adiss - View this post online

29.11.2007. 17:06:21

veš koji se pofarba, odmah treba isprati u hladnoj vodi :klanj:
ja isperem, i stavim ponovo prat u mašinu i sve 5 :bravo1:

13. adiss - View this post online

29.11.2007. 17:07:44

...

14. Dusa mi je more - View this post online

29.11.2007. 18:45:40

Evo sam kupila maloprije u DM-u baš ovo što Pipi spominje od Dr. Beckmana i sad mašina vrti....jedva čekam rezultate.

Uh, meni se ovo nikad nije desilo pa sam baš bila ljuta :protest:

15. pipi1 - View this post online

29.11.2007. 19:37:02

[quote:7e6f1a4fa4="Dusa mi je more"]Evo sam kupila maloprije u DM-u baš ovo što Pipi spominje od Dr. Beckmana i sad mašina vrti....jedva čekam rezultate.

Ajde javi kako je ispalo

ja sam to stavljala u vruću vodu u maštalo

16. Dusa mi je more - View this post online

29.11.2007. 19:50:51

Quote pipi1
[quote:b9e98460ee="Dusa mi je more"]Evo sam kupila maloprije u DM-u baš ovo što Pipi spominje od Dr. Beckmana i sad mašina vrti....jedva čekam rezultate.

Ajde javi kako je ispalo

ja sam to stavljala u vruću vodu u maštalo

Voda je izlazila roza pa nisam odlila nego sam otvorila mašinu i vidim da je samo nijansu svjetlije ali i dalje je jaaaako sivo.
Poslala sam muža po Domestosov izbjeljivač, pa ćemo probat s njim.

17. Pandora - View this post online

29.11.2007. 20:53:55

Dušo..jel to tebe krenulo?

Svako malo zaboraviš neki link stavit..ostavljaš hlače tamo gdje ne treba... odmori se, Dušo :dragi: :cmok:

18. Dusa mi je more - View this post online

29.11.2007. 21:17:37

E Pandora draga, ova ti je skroz na mjestu. Da mi se odmorit, dušu bi dala :roll: :bang:

19. water lily - View this post online

30.11.2007. 06:51:14

Ja sam u takvim slučajevima (a bilo ih je :roll: ), stavljala u kadicu za predpranje Izosan, zajedno s praškom. Ali stvarno malo, možda prstohvat, i sve je bijelo kao snijeg. Taj savjet sam dobila od teta peračica u našoj bolnici, jer me zanimalo kako je moja uniforma već 6 godina bijela da bjelja ne može biti. I one kažu Izosan (a usput je i izvrstan dezinficijens :bravo1: ).

20. Peterlin - View this post online

30.11.2007. 07:58:01

[quote:fd02beb826="water lily"]Ja sam u takvim slučajevima (a bilo ih je :roll: ), stavljala u kadicu za predpranje Izosan, zajedno s praškom. Ali stvarno malo, možda prstohvat, i sve je bijelo kao snijeg. Taj savjet sam dobila od teta peračica u našoj bolnici, jer me zanimalo kako je moja uniforma već 6 godina bijela da bjelja ne može biti. I one kažu Izosan (a usput je i izvrstan dezinficijens :bravo1: ).

:bravo1: Ovo mi se dopada, za hitne slučajeve moglo bi upaliti!

21. sunčica - View this post online

30.11.2007. 08:24:29

a što je to Izosan?

22. Peterlin - View this post online

30.11.2007. 08:34:54

Klor. :mrgreen: http://www.pliva-sept.com.hr/izosan.htm

Služi za dezinfekciju (npr. bazena....) Ja to koristim (u tabletama) za dezinfekciju vode u cisterni pored vikendice (ta voda nije za piće nego tehnološka voda) i super je. Ima u svakoj ljekarni, ali treba navesti svrhu - jer dolazi u prahu, tabletama i možda još kojem obliku. Uz to dolaze upute za korištenje kojih se treba striktno pridržavati.

Osobno ne volim puno kemikalija u domaćinstvu i o tome sam dosta pisala (sol, soda bikarbona, limun, ocat i ostale ekološki prihvatljive kemikalije) ali ima trenutaka kad nam zatreba i ovako nešto...samo treba ga koristiti s mjerom!

23. Peterlin - View this post online

30.11.2007. 08:35:38

Klor. :mrgreen: http://www.pliva-sept.com.hr/izosan.htm

Služi za dezinfekciju (npr. bazena....) Ja to koristim (u tabletama) za dezinfekciju vode u cisterni pored vikendice (ta voda nije za piće nego tehnološka voda) i super je. Ima u svakoj ljekarni, ali treba navesti svrhu - jer dolazi u prahu, tabletama i možda još kojem obliku. Uz to dolaze upute za korištenje kojih se treba striktno pridržavati.

Osobno ne volim puno kemikalija u domaćinstvu i o tome sam dosta pisala (sol, soda bikarbona, limun, ocat i ostale ekološki prihvatljive kemikalije) ali ima trenutaka kad nam zatreba i ovako nešto...samo treba ga koristiti s mjerom!

24. Dusa mi je more - View this post online

30.11.2007. 08:55:55

Evo, sinoć sam prvo probala sa onim prahom od Dr. Beckmana i nije bilo nikakvih rezultata.
Onda sam stavila Domestos za izbjeljivanje rublja i rezultat je biuo super. Većina boje se skinula, ali su šare i uzorci ostali isti (to me iznenadilo jer sam očekivala, a i cure su mi napomenule da će i to izbijelit).
Stavila sam robu osušti pa ću večeras ponovit tretman. Mislim da bi se kroz jedan ili dva tretmana i ta mrena mogla skinut.

Cure moje, to je bilo tamno sivo, modro, ma strašno. :protest:

A hlače koje su sve to obojale su prefine, crne hlače, od finog materijala.
Misla sam da ih mogu bacit, ipak su se otkuhale, uprale se, zgužvale se strašno.
No ništa im se posebno nije desilo. Kad ih još malo popravim peglom bit će ko nove. :good:

25. Dusa mi je more - View this post online

30.11.2007. 08:57:27

:kompjuter:

26. otocanka - View this post online

30.11.2007. 11:04:05

[quote:741466ba5a="Dusa mi je more"]šare i uzorci ostali isti (to me iznenadilo jer sam očekivala, a i cure su mi napomenule da će i to izbijelit).

Super!!! :bravo1:

Možda ovisi i o kvaliteti boja. Meni su cvjetići "otišli" na jednom bodyu i od tada nisam riskirala . :mrgreen:

27. isabella - View this post online

06.03.2008. 00:16:28

I meni se jednom to desilo mala je ubacila svoju tenu u masinu a bio bieli ves,kad sam otvorila masinu imala sam sta vidjeti ves sav pink. :bang: Ja sam poludila otisla sam do prvog granapa i kupila varkinu i ponovo ukljucila proces i rezultat je bio fantastican.Bijelo ko snjeg.A i sad mi se zna desiti da uleti od male carapica pa koristim domestos on je jos bolji bar toga uvjek ima u banji.Nadam se da si rjesila davno svoj problem,al evo nisi jedina.

28. Danijela_Hrabra - View this post online

06.03.2008. 16:38:38

Nisam citala sve odgovore jer nemam cajta :mrgreen: ali samo da kazem da sam ja danas uspjela maknuti pljesnive tockice sa jednog sarenog bodica sa Cekinom.
Dakle hladna voda i malo Cekine (pisu i omjeri na boci) i otisle tockice a bodic ne da je ostao sa svojim orginal bojama nego su se jos i lijepo osvjezile :good:

Dakle zakljucak, Cekina ce sigurno skinuti boju koja nije tvornicki obojana, ja sa Cekinom i zavjese izbjeljujem.
Jos bolje je i sto je ves bijeli pa nema ni tog straha, dakle topla preporuka :cmok:

29. Myway - View this post online

06.03.2008. 17:19:33

Kad je moja R. nosila švedske pelene (daklem, negdje 2001.) onda su jedne isto dobile točkice od plijesni, i ja ih potopila u "blagu" otopinu domestosa.
Anyway, od te "blage" otopine je frotir otpao :mrgreen: i ostale rupe u tkanini. Tako da stvarno treba paziti na omjere.

Ja sad moram ići po domestos, jer mi je jedna crvena pidžama zabojala šareni veš. Ali najgore je što nije sve rozo, nego neke majice imaju batik uzorak s crvenim mrljama. :bang:
A MM ima roza gaće :mrgreen:

30. isabella - View this post online

09.03.2008. 23:42:59

Samo treba paziti na omjere i bice sve dobro,ja tako skoro sve radim i nemam problema.Ja sam probala sve od venisa pa dalje,venis mi nije mogao skinuti flekicu od voca a ne nesto drugo,glupe reklame.Samo im valja onaj za tepihe i on je oslabio,al guramo nekako.To sa cekinom svaka cast.

31. zvjezdana - View this post online

09.03.2008. 23:58:18

Meni je vanish ok,ne stavljam odmah veš na pranje,nego namažem mrlju,malo ostavim i opere se super.Štos je u tome,ako odmah namažeš mrlju prije pranja,silazi,ako opereš nema šanse je skinuti,i još mi je dobar iz dm-a tekući sapun za otklanjanje mrlja,djeluje na isti princip,i super je za mrlje od tinte,trave....Ponekad bolji od vanisha,a cijena mu je 10kn.... ;)

32. Inglesina - View this post online

10.03.2008. 09:43:19

Potpisujem pipi1, Dr.Beckmann je zakon!! Ja za SVE mrlje koristim Stain Roller od Dr.B.i uvijek mi sve skine!

33. isabella - View this post online

10.03.2008. 13:04:37

Nisam nikad probala DR,B,jer ga nisam uspjela vidjeti potrudicu se bas da ga probam.

34. paws - View this post online

20.06.2008. 14:19:35

Meni te krpice (Dr. Beckmann) iz dm-a uopće ne valjaju, ali zato su listići Grey (ima ih u Mercatoru, Ipercoopu, a vjerojatno i drugdje) zakon.

Zovu se "hvatač boje" (Colour Catcher) i jedino što trebaš napraviti je oprati još jednom veš s 4-5 tih listića. Vjerojatno će ti sve otići već u prvom pranju, a ako ne, bude u sljedećem.

Sanja meni se pofarbalo par stvari koje nisu potpuno bijele, znači na njima i drugih svjetlijih boja, da li će mi se te boje izbljediti i uništiti ako operem taj veš sa tim krpicama!
Hvala. :klanj:

35. paws - View this post online

20.06.2008. 23:17:52

Evo veš izašao iz mašine, bolje je, ali majica koja mi je nabitnija je ostala praktički ista.
Ona ustvari nije porozila nego je dobila crvene flekove.
Očajna sam, šta dalje da radim? :hihi:
Mislila sam sutra ponovno oprati veš sa preostalih 5 krpica :ne zna:

36. paws - View this post online

23.06.2008. 17:32:27

Nakon drugog pranja sa grey maramicama za bijelo rublje, nema baš nekih rezultata, ali su fleke ipak malo blijeđe.
Sad sam stavila dio veša koji je potpuno bijel u kadu i u vodu sam stavila bijeli domestos. :mrgreen:

» Mama-Mami Forum » » Izbjeljivanje veša koji se obojao u pranju :roleyes:
28.07.2014. 20:24:48 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |