Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » Kolači, deserti i slastice » Koju tortu za dječji rođendan?

Koju tortu za dječji rođendan?

1. MalaSirena - View this post online

21.08.2007. 15:42:47

Koja bi većini klinaca bila dobra torta - jel voćna ili čokoladno-orahasta?

Vanjski izgled već imam u glavi, problem je baš sama torta. Osim da bude klincima super, trebala bi biti relativno čvrsta da se lagano može prenositi i poslužiti u prirodi, a da se ne raspljosne.

HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP!!! :klanj:

2. stella - View this post online

21.08.2007. 15:51:23

Ja bi izabrala voćnu. Čini mi se nekako lakša od čokoladno-orahaste.

3. Brane - View this post online

21.08.2007. 15:54:44

najobičnija i najjednostavnija torta od lomljenih petit keksa i pudinga od čokolade
unutra ubaci puno suvica i torta je za 5+
a djeca je doslovno obožavaju

4. MalaSirena - View this post online

21.08.2007. 15:59:01

Niste pažljivo čitale - torta treba podnijeti nošenje i konzumaciju u prirodi; treba je nositi nekih petnaestak minuta, vrijeme će biti (nadam se) relativno toplo pa da se sve to ne raspadne...

5. andreja - View this post online

21.08.2007. 15:59:08

pitala sam Nuki sad
veli zaherica i ni jedna druga... pa si ti misli... :hihi: :hihi: :hihi: (dakle sad je vec pecem svaki cetvrti dan, na ganglije nam izlazi)

(zgodno jer nema orahe pa je mogu jesti i manji klinci ako ih bude, dosta postojano za transport i ukrasavanje - dusu dalo)

vocne torte su super ali u pravilu dosta nestabilne i mekane, ja bih izabrala onda tu orah varijantu radije...

a za tortu puding-keksi (cesto radim i laznu madjaricu) veli dijete da je to ciribu-ciriba ali da to nije torta jer se ne pece i jer se mama nije naradila :lool:

6. Hobit - View this post online

21.08.2007. 19:45:07

Nuki :bravo1: :hihi:

po meni prije čokoladna nego voćna u biti najbolje neki biskvit+krema :ne zna:

7. ninochka - View this post online

21.08.2007. 19:54:49

di van, di van :good: :mrgreen:

8. Arwen vila - View this post online

21.08.2007. 21:06:22

I ja sa istim pitanjem muku mučim, pa sam se mislila malo ogrebati za neke recepte ili bar ideje :mrgreen:

Ja sam mislila neku varijantu biskvit, pa unutra neka kuhana krema, ili još bolje puding sa nekim voćem :ne zna:
Možda varijanta sa sirom (dolje mljeveni keksi, pa voće i krema od sira sa šlagom)...

Dajte neku pametnu ideju, treba mi za vikend :klanj:

9. MalaSirena - View this post online

21.08.2007. 21:29:48

[quote:28af3f81ba="Arwen vila"]I ja sa istim pitanjem muku mučim, pa sam se mislila malo ogrebati za neke recepte ili bar ideje :mrgreen:

Ja sam mislila neku varijantu biskvit, pa unutra neka kuhana krema, ili još bolje puding sa nekim voćem :ne zna:
Možda varijanta sa sirom (dolje mljeveni keksi, pa voće i krema od sira sa šlagom)...

Dajte neku pametnu ideju, treba mi za vikend :klanj:

Radila sam nedavno tortu od sira i kekasa, i bila je dobra čak i MMu koji ne voli torte od sira:

Podloga se moze praviti na 2 nacina-hrskava ili meksa. HRSKAVA:200g mlevenog Plazma keksa (ili vec neki drugi, neznam kojeg ima u HR) pomesati sa 125g istopljenog putera. Masu rasporediti u okruglu formu i peci u rerni, vise osusiti nego peci.
MEKSA: 300g Plazme mlevene, 125g putera istopljenog i i 200ml mleka umesiti i rasporediti po modli/okrugloj formi.
Ovde u USA se za svrehe podloge koristi Graham keks. (Ja koristila neke integralne kekse)

FIL: 300g neslanog sira ili Filadelfije (stavila sam obični svježi DUkatov kravlji sir, jedno pakiranje, otprilike 35-40 dag)
1 kisela pavlaka (vrhnje)
1 slatka pavlaka (stavila sam Hole 2 dl smiksano)
100g secera
Sjediniti mikserom sve sastojke (prvo sam štapnim mikserom izmiksala sir u glatku smjesu, a dodala sam i par kapi limuna). Slatku pavlaku predhodno umutiti u slag.
500g malina (moze i drugo voce - ja radila s kupinama) zamrznutih ili svezih prokuvati sa 200g secera oko 20 min i tome dodati 1 1/2 kesicu zelatina (može umjesto želatine malo gustina, ali nisam probala). Kad se smesa od malina prohladi, preliti je preko fila i staviti kolac u frizider. Kolac je fenomenalan i lak za pravljenje. kad je dobro ohladjen modla oko kolaca se moze skinuti.

10. dalmatinka - View this post online

21.08.2007. 21:54:42

koju si podlogu stavila ?
kja sam jednom pravila hrskavu , i bila je ono- za zube polomiti :hihi:

11. MalaSirena - View this post online

21.08.2007. 21:58:44

Quote dalmatinka
koju si podlogu stavila ?
kja sam jednom pravila hrskavu , i bila je ono- za zube polomiti :hihi:

Stavila sam Grancereale kekse s krokantom i bila sam lijena mljeti nego sam samo smrvila kekse i krokanti (kojih je bila gomila) su mi rušili konstrukciju kore tak da nije bila za zube polomiti, nego više sipka (htjela sam da bude hrskava).

12. Brane - View this post online

21.08.2007. 22:28:44

Quote Brane
najobičnija i najjednostavnija torta od lomljenih petit keksa i pudinga od čokolade
unutra ubaci puno suvica i torta je za 5+
a djeca je doslovno obožavaju

3,5 h vožnje u autu od Splita do Viteza (Vitez je u BiH) ;)

13. Anushka - View this post online

22.08.2007. 02:19:46

Moja djeca kazu da bi oni cokoladnu, a ja bih recimo radije vocnu.... :mrgreen:

14. Arwen vila - View this post online

22.08.2007. 09:53:14

Ja mislim da ću ipak voćnu sa sirom, nešto slično kao što je mala sirena napisala. To mi je provjeren recept, jer sam ju radila već nekoliko puta. Kako će izgledati izvana, nemam pojima, to je trenutak inspiracije. Hvala curke :cmok:

15. Pirgo - View this post online

11.09.2007. 15:23:32

meni je najjednostavnija i relativno dosta stabilna "Tigar torta". Ona što se miješaju kockice biskvita s kremom, pa se stavi u željeni kalup preko noći i istrese na pladanj. Puna je biskvita, kreme oraha , grožđica i čokolade.

16. mihaela.du - View this post online

14.09.2007. 20:38:38

Približava se 2. rođendan mome sinu Roku i nemam pojma koju bi mu tortu napravila? Najradije bi čokoladnu, ali da ipak ima neki oblik kojem će se djeca veselit. Ima li netko kakvu ideju?

17. Montoya - View this post online

14.09.2007. 20:45:13

moja dvogodisnjakinja je sama narucila tortu na teletubiesa, a kako je obozavateljica lika i djela crvene Po - odluka je bila jednostavna.

18. mihaela.du - View this post online

15.09.2007. 21:08:49

:love1: I kakva Vam je ispala torta, imate li možda sliku? Roko isto obožava Teletubbiese, tako da to nije loša ideja!

19. apple - View this post online

15.09.2007. 22:10:10

ja radila onu voćnu tortu frutissima, super je i brza za napraviti a lagana je za klince, bez maslaca, pudinga i sl

ništa se ne kuha niti peče tako da je bila gotova za 20 minuta

a gore sam stavila jestivo pokrivalo supermena i ninja kornjače

20. Montoya - View this post online

15.09.2007. 22:12:31

[quote:c9437ddcca="mihaela.du"]:love1: I kakva Vam je ispala torta, imate li možda sliku? Roko isto obožava Teletubbiese, tako da to nije loša ideja!

kako znam da nisam nesto spretna, tortu sam narucila. stavim ti sliku ako te zanima, ali taj rad nije moj.

» Mama-Mami Forum » Kolači, deserti i slastice » Koju tortu za dječji rođendan?
29.07.2014. 20:48:36 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |