Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » Zdravlje žena » alergija na ambroziju ?

alergija na ambroziju ?

1. lakra - View this post online

08.07.2007. 23:26:13

prije nego išta kažem, pokucat ću u drvo.
već godinama muku mučim s alergijom na ambroziju a i neke druge stvari :protest:
e sad,ove godine mi simptomi još nisu počeli
a inače sam već u 6 mjesecu u komi,
pa me zanima, kako ste vi ostale koje muku muče s tim korovom,
dal ste već šmrcave,kihave,kašljave i sa crvenim očima koje svrbe i peku
ili ni kod vas još nije počelo?
a ja se sve nadam da sam se ja možda riješila alergije :klanj:
jel uopće moguće da takva vrsta alergije nestane samo tak :ne zna:

2. Anci - View this post online

08.07.2007. 23:56:04

Ja sam pila ove godine dva tjedna ono Belupovo čudo protiv alergije, zaboravih kako se zove, znaš reklamu sigurno, gdje ženska i tip trče zanosno po polju cvijeća :roll: :hihi:

Osim zaštopanog nosa koji je negdje od moje 11. godine moje prirodno stanje, kucam o drvo ali nisam imala do sad problema :klanj: :klanj:

3. lakra - View this post online

09.07.2007. 00:08:06

Anči,misliš na belodine?
meni te tablete apsolutno ništa nisu pomagale :ne zna:
al ja još ništa nisam uzimala jer sve čekam da počnem kihati
pa tek onda počnem terapiju,
a inače si život od 6-11 mjeseca ne mogu zamisliti bez nekih tableta,najčešće telfast,
i flixonase spreja.
jel moguće da te alergije nestanu? :klanj: :klanj: :klanj:
i još kad bi me ove godine zaobišla i alergija na sunce... :klanj: :klanj: :klanj:

4. Yeya - View this post online

09.07.2007. 08:10:07

Lakra - i kod mene je isti slucaj :klanj:
Vec sam se pitala dal se i meni povukla alergija, ali nekako mi je samo padalo napamet da je jos prerano za ambroziju.

5. lakra - View this post online

26.08.2007. 12:50:12

ma samo da prijavim da je alergija tu,nisam je se riješila :protest:
nakon povratka s mora,mislila sam da ću izludjeti od svraba nosa a posebno očiju,
pijem Letizen,
u nos Flixonase sprej
a za oči nikako pronaći nešto što će pomoći da ih ne iskopam
i napokon sam pronašla,Alomide kapi za oči, :klanj: :klanj:
pomažu zaista :klanj: :klanj:

a vi ostale ,kako ste vi u borbi s ambrozijom?

6. Nina20 - View this post online

26.08.2007. 13:21:58

..telfast, telfast, pa jos jedan telfast..ovo je uzasno.. :protest: :protest: ..

..ja imam kronicnu urtikariju koja se pojavljuje u mali milion oblika i nacina, a jedan od njih je i kihanje, smrcanja i otecenost ociju..ilitiga ambrozija..

7. željka znatiželjka - View this post online

26.08.2007. 13:50:43

Tu sam ....i ove godine....otečena, uplakana, začepljenog nosa.

8. Juroslav - View this post online

27.08.2007. 10:03:12

Da vam se i ja pridružim.

Do prije neki dan bilo super, i ja se već ponadal da sam se možda riješil tog čuda (a kod mene se alergija pojavile tek prije koju godinu!).
No, jučer prijepodne sam moral i prekinuti šetnju da bi zakapal okice (Maxidex kapi, dobivam ih na recept, a po potrebi ih kapam ili u oči ili u nos, prema uputi specijaliste iz Rockefellerove).
Jedino kaj još ne kišem, pa je Tafen nasal zasad van upotrebe.

Tko zna, možda su Bokci imali kakvu akciju čupanja tog smrada u Novom Zagrebu?

9. Juroslav - View this post online

27.08.2007. 10:04:23

Duplić

10. Suzy - View this post online

27.08.2007. 12:01:45

Quote lakra
ma samo da prijavim da je alergija tu,nisam je se riješila :protest:
nakon povratka s mora,mislila sam da ću izludjeti od svraba nosa a posebno očiju,
pijem Letizen,
u nos Flixonase sprej
a za oči nikako pronaći nešto što će pomoći da ih ne iskopam
i napokon sam pronašla,Alomide kapi za oči, :klanj: :klanj:
pomažu zaista :klanj: :klanj:

a vi ostale ,kako ste vi u borbi s ambrozijom?

omg... i mene stalno svrbi grlo i nos i oči...

znači to je to... :protest:

11. željka znatiželjka - View this post online

27.08.2007. 18:48:00

moram dodati....ove godine imam i podršku.
Godina mi se mm rugao....kihanju, lupanju noge o pod dok kišem, hodanju s ručnikom ili tetra pelenom oko vrata.
Od ove godine i on je u klubu ljubitelja ambrozije.I ja sam jako zlobno hepi zbog toga.

12. Yeya - View this post online

29.08.2007. 12:53:20

Eh, i ja svoju prijavljujem. Uredno se vratila :bang:
Kisem, smrcam, oci su mi ko u drakule :ajme:
Ako uzmem Rinolan stanje se malo popravi ali pokusavam izgurati kolko mogu bez njega.

13. lakra - View this post online

27.07.2009. 10:25:26

podiže temu,da ne otvaram novu!

eto moje ambrozije,nije ona mene zaboravila :roll:
prošli tjedan je počelo lagano,svrbi nos i začepljen je,peckaju oči,koji put kihnem...
od jutros sam luda koliko me nos svrbi,popila sam tabletu rinolan, i idem kod dr. po ostala pomagala dok beštija nije uzela maha :protest:

ono bez čega ne mogu preživjeti ambroziju je flixonase-sprej,neke od tabletica + alomide-kapi za oči

14. Oxi - View this post online

27.07.2009. 10:55:28

Meni je ove godine krenulo čim je vani zazelenilo, prvo lipa, pa sve ostale trave i drveće što cvjeta, a sad očekujem i napad ambrozije.

Inače sam alergična na grinje i prašinu i meni su zime grozne, a ove peludne alergije su mi nove - rekla bih da je krenulo već prošle godine, ali od ove sam sigurna da me i to zakačilo. Nadam se da će me možda ipak ambrozija zaobići. Lipa me uništila, nisam mogla disati.

Od maja sam jednom mjesečno na loratadinu (mada mi treba i češće, ali nekako izguram), Flixonase za sada nisam počela, ali vidim da mi treba.

Meni je najgore kad me, uz nos, oči, sekret koji se stalno slijeva u grlo i grebe, itd., počnu svrbiti uši. To tako očajno svrbi, negdje u dubini glave :hihi: , da mi dođe da uzmem prvu olovku ili bilo šta i zabijem si to u uho i češem, češem.

Inače, sa terapijom treba početi desetak dana prije početka cvjetanja, tako simptomi vjerovatno neće ni doći.

» Mama-Mami Forum » Zdravlje žena » alergija na ambroziju ?
26.11.2014. 09:36:22 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |