Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » 0-1 god. » kozmetika za bebe

kozmetika za bebe

1. LEILA - View this post online

09.07.2006. 21:23:46

Kakvu kozmetiku koristite za svoje bebe?Ima li netko loseg iskustva sa odredenim tipom kozmetike?Ja koristim Mustelu,dobra je ali skupa.Koristi li netko etericna ulja i koja ako da?

2. IVOLINA - View this post online

09.07.2006. 21:32:42

Sve što koristim za bebu je Bubchen i jako sam zadovoljna.Osim toga kod kupanja koristimo obavezno par kapi maslinovog ulja.
Za guzu pavlovićevu mast.

3. Danijela_Hrabra - View this post online

09.07.2006. 21:34:43

Mi koristimo samo Nivein baby sapun i to je sve ;)

Nikakve kreme za guzu, od toga dijete samo postane ovisno na mazanje i cim jednom ne namazes crveni se :roll:

4. Renata33 - View this post online

09.07.2006. 22:01:18

Mustela :bravo1:

5. luda mama - View this post online

09.07.2006. 22:05:58

Nivea i kremica i maramice i sapun. :bravo1:

6. plashljivo_pile - View this post online

09.07.2006. 22:57:01

nivea i babylove :bravo1:

7. ivy - View this post online

09.07.2006. 22:58:30

ne spadamo u ovu grupu...do godine dana nismo nista koristili samo vodu :bravo1:

sada koristimo mustelu za kupanje i nista vise :bravo1:

8. Anci - View this post online

09.07.2006. 23:08:50

Quote Danijela_Hrabra
Nikakve kreme za guzu, od toga dijete samo postane ovisno na mazanje i cim jednom ne namazes crveni se :roll:

Kako koja beba :mrgreen:

Mi nismo dugo koristili ništa, guza se upalila, pa smo je mazali mustelom, pa je opet bila malo u redu, pa duuuugo nismo mazali, i sad mažemo Geokortonom jer Fićo ima baš gadan dermitis na leđima koji se spaja s crvenom guzom...

Inače od Mustele smo odustali iz više razloga...

A od maramica smo koristili Pampers obične, pa Sensitive, i na kraju kad je postalo neizdrživo prešli na Nivea sensitive s losionom i preporodili se... :klanj: One jedine nemaju alkohol u sebi, barem koliko sam skužila, Pampers su ga pune u svim varijantama :roll:

9. Fajterica - View this post online

09.07.2006. 23:12:17

Mi smo koristili samo maramice...najčešće Pampers.
I šampon za kupanje Nivea Sensitive.
To nam je bilo čist dosta... :bravo1:

10. LEILA - View this post online

09.07.2006. 23:46:16

Quote Anci
Quote Danijela_Hrabra

Kako koja beba :mrgreen:

Mi nismo dugo koristili ništa, guza se upalila, pa smo je mazali mustelom, pa je opet bila malo u redu, pa duuuugo nismo mazali, i sad mažemo Geokortonom jer Fićo ima baš gadan dermitis na leđima koji se spaja s crvenom guzom...

Inače od Mustele smo odustali iz više razloga...

A od maramica smo koristili Pampers obične, pa Sensitive, i na kraju kad je postalo neizdrživo prešli na Nivea sensitive s losionom i preporodili se... :klanj: One jedine nemaju alkohol u sebi, barem koliko sam skužila, Pampers su ga pune u svim varijantama :roll:

Iz kojeg razloga ste prestali koristiti Mustelu?

11. Dusa mi je more - View this post online

10.07.2006. 00:01:31

Mustella za kupanje (ja ne kužim kako samo vodom odstraniti onaj kiseli miris kod bebe koja užasno puno bljuca - probala sam bez kupke i miris ostane).

Za guzu Pavlivićeva ili JGL, ponekad Bepanthen.

Od maramica ili Pampers ili Nivea.

A od maramica za lice kad smo vani Chicco, ali ih fakat rijetko koristimo.

Kad krenemo mazat tijelo, već imamo u pripremi Mustellu ;)

12. Midnight - View this post online

10.07.2006. 00:04:29

Mi koristimo za kupanje Niveu 2in1 kupka/šampon.Za guzu ona krema od JGL i Bebica od afrodite .To je to .Ne mažem ga sa losionima poslije kupanja.

13. Anci - View this post online

10.07.2006. 00:16:18

Leila, dijelom jer je skupa, dijelom jer u jednom trenutku više nije bilo efekta...

Išla sam je ponovo koristit u Njemačkoj ali je nismo mogle ja i mama naći, da bi joj apotkarka rekla da je tjedan ranije povučena s njihovog tržišta jer su testirali neke uzorke i našli navodno kancerogene tvari... :ne zna:

Iz straha je ne kupujem više, a ne želim stvarat paniku jer nisam ama baš ništa o tome više uspjela saznati, ni na netu ni od ljudi koji imaju poznanstva u industriji, povučena je isključivo na njemačkom tržištu pa me i ne brine toliko jer mi smrdi na diskreditiranje na tržištu da bi domaći dobili priliku... :ne zna:

14. Sirena - View this post online

10.07.2006. 07:29:02

[quote:978a6def8b="Dusa mi je more"]Mustella za kupanje (ja ne kužim kako samo vodom odstraniti onaj kiseli miris kod bebe koja užasno puno bljuca - probala sam bez kupke i miris ostane).

isto, ali baš isto ovako, samo što mi za kupanje još koristimo od Jonsona ono za prije spavanja, pa soft wash (isto Jonson), a poslije upanja ju znam ponekad naprašit puderom i koža joj je stvarno kao porculan, a nije osjetljiva :good: :good: :good: :good:

15. PattyC - View this post online

10.07.2006. 07:33:27

[quote:68a56e1bd9="Dusa mi je more"]Mustella za kupanje (ja ne kužim kako samo vodom odstraniti onaj kiseli miris kod bebe koja užasno puno bljuca - probala sam bez kupke i miris ostane).

isto ovako :bravo1: :love1: :love1: :love1:

16. Pina - View this post online

10.07.2006. 09:56:12

Babylove gel za kupanje kad treba, ili maslinovo ulje, Babylove vlazne maramice i JGL mast za guzu

17. Anonymous - View this post online

10.07.2006. 15:17:48

Nivea šampon za tuširanje/kosu, pavlovićevu za guzu, A-dermu za lice, Eucerin za sunce.

Od Bubchena je dobila alregijsku reakciju na licu.

Maramice bilo koje.

18. hana - View this post online

10.07.2006. 16:30:01

Quote Danijela_Hrabra
Mi koristimo samo Nivein baby sapun i to je sve ;)

Kako koja beba...Hanu sam mazala skoro do godinu dana, sada je mazem kako kada...nekada po sedam dana nikako. Guza nije crvena nikada. :ne zna:

Pavloderm krema za guzu.
Nivea za tusiranje.
Nivea mlijeko poslije tusiranja.

19. mamasamira - View this post online

10.07.2006. 17:03:41

johnson kupka za kupanje, jecoderm kremu poslije kupanja za tijelo, pavlovicevu za guzu samo pred spavanje (jer cijelu noc ne mijenjam pelenicu), sapun johnson za rukice i guzu u toku dana, maramice za guzu violeta.

20. Anci 21 - View this post online

10.07.2006. 18:34:19

Mi sada koristimo Niveine proizvode. Kao malog smo ga kupali u uljnoj kupki od A-derme jer je imao jako suhu kožu (na mamu). :bang:
Sad po ovim vručinama samo sapunić za kupanje i to je to. I tako se samo preznojava.
I za guzu koristimo NIveinu kremicu i maramice.
E,al da vas odmah nešto pitam,jer zna netko da li još proizvode one uljne maramice. Ja ih nigdje ne mogu naći.

21. Zara - View this post online

10.07.2006. 19:12:17

Quote ivy
ne spadamo u ovu grupu...do godine dana nismo nista koristili samo vodu :bravo1:

sada koristimo mustelu za kupanje i nista vise :bravo1:

Evo i mi isto ovako :bravo1:

22. pipi1 - View this post online

10.07.2006. 22:09:59

Starijeg sam mazala uvijek poslije kupanja sa baby mlijekom (nije bitna marka) i danas to činim

i lice mu obavezno mažem sa Nivea kremom za djecu

Manjem samo guzu mažem sa dječjom masti od JGL i ponekad (rijetko) ga namažem po tijelu ili licu jer ima blago osjetljivu kožu (nemamo dijagnozu)

23. Montoya - View this post online

10.07.2006. 22:25:50

maramice nivea soft, krema za guzu od galenskog, za kupanje mustela dermo-nesto, sampon isto od mustele, stelatopia isto i jedna nivea soft creme kojom je namazem ako mustela zakazuje. inace ima ad i mazem je samo kad se zaperuta, inace niente.

24. stella - View this post online

03.10.2006. 19:53:03

maramice-nivea creme-soft
šampon i sapun - johnsons
krema za guzu - pavlovićeva

25. Hope - View this post online

03.10.2006. 20:22:23

Za kupanje Mustela.
Za guzu - mustela + ponekad kombinacija sa Pavlovićevom.

I to je sve za sada što koristimo ;)

26. Eki - View this post online

03.10.2006. 21:57:12

Quote stella
maramice-nivea creme-soft
šampon i sapun - johnsons
krema za guzu - pavlovićeva

Tako i mi. :bravo1:

27. JJ mama - View this post online

03.10.2006. 23:14:23

maramice - pampers sensitive
kupka i sampon - sebamed - koristili smo Johnsonov, ali je bio prejak za Janovu kozu, od kupke je dobio alergiju
za guzu - JGL odnosno ista krema ali od osjeckog galenskog

28. željka znatiželjka - View this post online

03.10.2006. 23:15:04

Kupanje u vodi sa malo dječijeg ulja, za kosu Johnson ili Nivea baby šampon.
Pokakanu guzu obavezno peremo sa sapunom, inače ga ne koristimo.
A vlažne maramice Nivea creme.
Kremu ne koristimo već nekih mjesec dana.Nema reakcije.

29. Una - View this post online

03.10.2006. 23:18:48

Većinom Mustelu, osim maramica za guzu od babylove i kreme za lice od Avene.
S vremena na vrijeme promjenimo Mustelu jer se naviknemo na miris pa kupim Panaten.

30. elli-1 - View this post online

03.10.2006. 23:36:07

Za kupanje preko ljeta A-Derma,a po zimi Nivea.
Poslije kupanja ljeti A-Derma,zimi ulje Johnson.
Maramice Nivea.
Za guzu celicevu mast sa lavandom.
Za lice A-Derma.
:bravo1:

31. Dinchi - View this post online

13.10.2006. 08:45:14

Kupanje: sapun babylove za rukice i nogice, nivea šampon/kupka
Lice i tijelo: Avent magic krema, osip od vrućine po ljeti prošao jedino od johnsons pudera
guza: vlažne maramice Nivea soft creme su mi naj, iako su dobre i johnson's. Pampers su mi prevlažne a babylove presuhe.
Ako je bila kakica guzu još prebrišem blaznicom s malo johnson's baby ulja u gelu (mrak stvar, ne razlijeva se i ne masti sve oko sebe kao obično ulje), mažemo s babylove wundschutzcreme (uvjerljivo najbolja krema za guzu, dobre su i penaten i nivea wundschutzcreme ali su skuplje, a nisu bolje), ja volim te s cink-oksidom - guste bijele kreme, kad nakon 14 sati spavanja u istoj peleni vidim da se guza još bijeli znam da ju dobro štite. Probala sam i pavlovićku, jgl, biofarmovu, bubchen... ništa to meni nije dobro.

32. mkucanda - View this post online

13.10.2006. 13:30:33

Mi sad trenutno koristimo

Maramice: Sebamed
Kupanje: Nivea Waschlotion
Nakon kupanja: Weleda baby ulje od nevena i sezama (bez mirisa i iceg umjetnog) + Nivea mlijeko Sensitive za bebe (ovo sam dodala nedavno jer joj je koza jako suha, pa se peruta ako mazem samo uljem)
Krema za guzu: Weleda - za sada nam je svaki put kad nam se koza malo zacrvenila ova krema rijesila problem. Probala sam JGL i ne mazati uopce, ali nazalost Tockica ima kozu na mamu - citaj problematicnu i osjetljivu (nadam se da ce to nestati kasnije)

Mi imamo blago atopicnu kozu i pozeljno nam se kupati svaki dan. Pogotovo po vrucinama. Sad kad je malo zazimilo koza je bolje, ali malo susa. No, od znoja su joj se po ljeti palili svi pregibici ako ju ne bi svaki dan okupala i istrljala visak koze nakupljen u pregibima van i namazal nevenovim uljem.

Kad vidimo da nam se koza malo cudno ponasa kupamo se u A-Derma Exomega kupki i na kriticna mjesta mazemo dr.Theiss intenzivnu kremu od nocurka. Kortikostereoide ne zelim ni cut. Ja sam imala gadna iskustva od njih i jos uvijek trpim posljedice, mozda i dozivotno (ne dogodilo se).

Meni najljepse mirise Niveini proizvodi, ali od maramica dobijemo ili gljivu ili osipic, kao uostalom i od Mustelinih (ne znam samo zasto su tako skupe - prepune kemikalija i parabena) i od Babylove i Johnsons i Pampers (sensitive). Kad smo imali tjemenicu moram pohvaliti mUstelin sampon za istu jer je rijesio gadan problem u dva pranja. Toplo preporucam za takvu vrstu problema. Ali inace mi Mustela smrdi na otrov za zohare i smrad trajne kojise osjeti u vecini fizerskih salona. Miris koji bi trebao podsjecati na ljubicice mene potice na povracanje i jedva sam cekala da joj ta tjemenica prestane izlaziti da ju mogu prestati prati s time. Probali smo jos puno njihovih proizvoda i svi smrde jednako. Vidjela sam da imaju i ''parfem'', ako tako isto smrdi (a mislim da da) bolje bi mu odgovarao naziv ''smrad'' nego parfem. Dobro ovo je moje osobno misljenje, de gustibus non est disputandum. Nadam se da nisam nekog uvrijedila....

Kako Tockica ima osjetljivu kozu, bojala sam se koristiti Nivea mlijeko za tijelo, ali kad sam malo bolje rauzmislila meni je njihovo mlijeko bolje od ijednog i nikada nisam reagirala na njega, a sklona sam tome.... Valjda ne bu nist! Za sada (dva tjedna) sve ok.

33. katerina - View this post online

27.10.2006. 16:49:02

Maramice-BABYLOVE
Krema za guzu (ali ne svaki put, samo kad vidin da je malo crvena)-RUZIC ljekarna
Za tusiranje- Johnson's kupka, ona lila od lavande za laku noc

34. Andrej - View this post online

28.10.2006. 04:10:53

šampon - penaten
Ostalo sve Nivea

35. Sandra77 - View this post online

28.10.2006. 11:41:41

- Maramice - prvo Pampers sensitive, pa je dobila osip od njih, a "iskusnoj" mami je trebalo malo vise vremena da shvati od cega je osip! :mlotek: A onda smo presle na Nivea maramice. Pampers maramice su mi nekako mnogo vlazne!
- Kema za guzu - Pavloviceva
- Za kupanje - Fissan
- Ulje - Fissan

36. trudnjača - View this post online

28.10.2006. 23:43:20

bubchen za kupanje,pavlovičeva za guzu,a guzu peremo običnom vodom ,

37. Viky_7 - View this post online

29.10.2006. 00:06:25

Johnsons bedtime kupka i losion.
Nivea Wind and wetter za lice
Bubchen wundschutz za guzu. Guza nam se ojeda samo od Pavlovićke.
Nivea Soft losion vlazne maramice i Toddies kad papamo (naravno, ide umivanje poslije kompletnog obroka).
Pelene Babylove

38. Paulina - View this post online

29.10.2006. 00:17:02

davno su bili bebe, ali onda smo koristili uglavnom bubchen i chicco, guzu smo mazali kremicom iz ljekarne, maramice bubchen ili pampers, ali puno češće topla voda i krpica. i dan danas smo na baby šamponima- uglavnom nivea i johnson

39. chimerica - View this post online

29.10.2006. 00:27:19

Dobri stari Becutan :bravo1:

40. Arwen vila - View this post online

29.10.2006. 15:03:51

za kupanje MUSTELA - zakon :bravo1: malo je preskupa, ali mislim da vrijedi
za guzu samo Pavlovičeva mast. Prvi i drugi puta provjereno dobra.

» Mama-Mami Forum » 0-1 god. » kozmetika za bebe
01.11.2014. 09:45:40 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |