Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » Njoke na tisuću načina!

Njoke na tisuću načina!

1. Dusa mi je more - View this post online

16.06.2006. 13:40:41

Dakle, s čim sve volite jesti njoke? Koje su vam omiljene kombinacije?

I imate li neki zgodan recept za umak koji ide uz njoke?

2. Tinchi - View this post online

16.06.2006. 13:42:10

njoke kako piše u naslovu na tisuću načina
2 najomiljenija:
sa pašticadom
sa 4 vrste sira

3. Dusa mi je more - View this post online

16.06.2006. 13:46:33

Quote Tinchi
njoke kako piše u naslovu na tisuću načina
2 najomiljenija:
sa pašticadom
sa 4 vrste sira

Ajde Tinchi, taj recept sa sirom na sunce :good:

4. Tabi - View this post online

16.06.2006. 14:09:28

mogu ja, mogu ja :good:

način 1. sa sirom
kockica putra (ona kaj je već zapakirana)
jedan trokut gorgonzole
malo parmezana
vrhnje za kuhanje
sol, papar, malo vlasca

rastopiš putar, ubaciš gorgonzolu na kockice i mješuckaš dok se počne onak fino topiti a da se baš ne zaprži, onda umješaš vrhnje za kuhanje (s tim si i odrediš odokativnu količinu umaka - kolko vrhnja - tolko umaka) i onda to na laganoj vatri mješaš (ja mješam dok lagano ne zakipi) i onda uvališ unutra parmezan...

njam!!!!

način 2. sa pršutom i kaduljom

bešamel (bilo gotov, bilo da ga skuhaš)
pršut na trakice (u nedostatku može i panceta)
kadulja (nasjeckana, ona kaj kupiš kao gotov začin)
sol, papar
malo putra

dakle - prvo baciš na malo putra pršut da se onak samo malo popržucka (ne previše), i preko toga preliješ bešamel (bilo već skuhan, bilo kupovni). to preliješ preko njoka s tim da onda sve posipaš sa kaduljom. i štos je u što više kadulje (nije fora ak samo malo poplahneš, nego onak, nemoj pretjerat al nemoj ni štedit)
naravno, posoliš, popapriš...

imam još umaka - samo reci: s kikirikijem, s povrćem, s piletinom, s gljivama....

5. Kris79 - View this post online

16.06.2006. 14:13:35

ja nevolem bas njoke pa se nisam nikad igrala s umacima.
al od onog sto sam jela, definitivno su mi najbolje ove sa sirom.
jela sam jos klasicu pasticadu, s umakom od poma, s piletinom+vrhnje+gljive, s umakom od brokule (bljak)....

na malo maslaca se otopi par vrsta sira od kojih je jedan obavezno gorgonzola a drugi parmezan (ostala dva - po guštu!) i doda vrhnje + vegeta + zacini po zelji - tu se stvarno moze improvizirati :bravo1: ja takav umak pravim za tijesto... može se na vrh još i psoipati parmezan...

6. Kris79 - View this post online

16.06.2006. 14:21:21

preduhitrila me tabi. a i ja sam bila ljena detaljizirat, uglavnom - to je to :bravo1:

7. dr_tata - View this post online

16.06.2006. 14:35:06

Uuuuh...gorgonzola-majka naša
A volimo ih i kao prilog uz špinat

8. Dusa mi je more - View this post online

16.06.2006. 14:35:25

Tabi, ma možeš i ti :mrgreen:

Thanks, odmah danas kuham :cmok: :cmok:

9. Pandora - View this post online

16.06.2006. 16:31:31

Quote Kris79
preduhitrila me tabi. a i ja sam bila ljena detaljizirat, uglavnom - to je to :bravo1:

I mene preduhitrila tabi..i ja bih rekla to je otprilike to za što bih ja glasala..osim što kod mene ima par malih razlika...na maslacu luk pa gorgonzola, pa vrhnje pa još malo na kockice izrezane prešane šunke i to je uglavnom to. Mljaaaaccccc..totalno. Gotovo za čas, preliješ preko njoka, posipaš parmezanom i ubiješ se u tome :) Dakle, razlika je u luku i šunki.. malo je žešći, pikantniji ovako...ali naravno..kako tko voli...improvizirajte

10. Dusa mi je more - View this post online

16.06.2006. 16:59:35

Evo ja sam prepržila malo gljive, stavila u teću vrhnje za kuhanje, pola gorgonzol, malo gaude i malo parmezana, kad se rastopilo dodala gljive, začinila s malo majčine dušice i bosiljka i uvalila u to njoke. Bilo je mljac :bravo1:

11. Zvrk - View this post online

16.06.2006. 17:01:25

DMJM a kak napraviti njoke :klanj: ili ti koristis kupovne :mrgreen:

12. Dusa mi je more - View this post online

16.06.2006. 17:12:39

Koristim kupovne, no ima na netu milijun dobrih recepata za napravit njoke, a imam ih i ja par doma, pa mogu stavit ako koga zanima.

No meni to nekako bezveze radit samo za nas dvoje jedino da napravim naveliko pa zaledim.

13. Bebulica - View this post online

16.06.2006. 17:29:44

kod nas se uz njoke, osim gorgonzole, cesto jede junetina na lovacki

14. Kre-kre zabica - View this post online

16.06.2006. 17:52:20

ja ih znam (osim sa pašticadom) napravit i sa sirom i mlikom.
ulijem u tećicu odokativno mlika i stavim da se dobro zagrije.
uzmem cilo pakovanje zdenka sira i stavim u mliko da se otopi, dodam malo (sebi malo više) naribanog gaude (ili nekog drugog plastičnog sira) i 2-3 kesice parmezana.
i sve skupa se mora dobro otopit i doć u kašastu masu ne puno gustu.
i u to dodam njoke. i onda još jednu kesicu parmezana pospem po tome.
mljac, mljac.
piva više nego poželjna nakon toga :hik: :hik: :hik:

15. Montoya - View this post online

16.06.2006. 23:46:10

obozavam njojke, jedem ih svakako, ali mi je jedan od omiljenijih recepata sa sunkom, gljivama, origanom i vrhnjem za kuhanje (isti recept ide i na pastu). mljac!

i s tikvicama i slatkim vrhnjem. mljac, mljac!

i s maminim gulasem! jooooj mljac!

16. Tinchi - View this post online

16.06.2006. 23:53:16

ja kad imam vremena ih pravim sama
i to ko normalan pire krumpir samo ih malo sa brašnom premjesim (tj .sa puno brašna) i budu mraaaak

DMJM evo:
zagriješ do vrenja vrhnje za kuhanje (ono od pol litre) u to žbrkneš 2-3 (ovisi o ukusima) zdenka sira, kad se oni otope, staviš cijelu ili pola (isto ovisi) gorgonzole, kad se i ona otopi, dodaš par listića bilo kojeg sira (gauda) i ribanog parmezana.
Kad se sve otopi, dodaš po ukusu papra i obavezno muškatnog orašćića.
u to dodaš kuhane njoke, promješaš i liži prsteke. :cmok:

17. Anonymous - View this post online

16.06.2006. 23:57:30

Volim sa svime :mrgreen:

Nego... ko se nudi purgerici napraviti pravu pašticadu?
Ja to nikad nisam jela :())

18. bipi - View this post online

16.06.2006. 23:59:03

Quote Smoky
Volim sa svime :mrgreen:

Nego... ko se nudi purgerici napraviti pravu pašticadu?
Ja to nikad nisam jela :())

jooooj pašticadaaaaa...
mmmmm...
ni ja je ne znam radit, al je preeedobra!!!

19. Cvitak - View this post online

16.06.2006. 23:59:07

Ja one kupovne ne smin ni stavit na stol :roll:
Moji ih ne volu, samo domace koje ja napravim :love1:

20. Bell - View this post online

17.06.2006. 00:19:26

[quote:c0e2238c42="Dusa mi je more"]Koristim kupovne, no ima na netu milijun dobrih recepata za napravit njoke, a imam ih i ja par doma, pa mogu stavit ako koga zanima.

No meni to nekako bezveze radit samo za nas dvoje jedino da napravim naveliko pa zaledim.

Daj Duso molim te :good: !!!!Ja ih nikad nisam pravila a voljela bih.Jela sam ih jednom kod prijatelja na moru al su mi nekako bili tvrdi i nisu mi se bas ekstra svidjeli.A radije bih da mi neko sa iskustvom objasni kako se prave (da ne trazim bas rec po netu),uz sta najcesce idu.....Plizzzzzzzzz kad ti se bude dalo ti to meni nadugacko i nasiroko :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok:

21. dee-dee - View this post online

17.06.2006. 00:33:31

Hebo te mis, ja kontam ona stavila recpet "na tisucu nacina" :protest:

Ma volim je sa svim i svacim :good:

22. nany - View this post online

17.06.2006. 02:46:26

[quote:91a0dcd228="dee-dee"]Hebo te mis, ja kontam ona stavila recpet "na tisucu nacina" :protest:

Ma volim je sa svim i svacim :good:

I ja sam mislila. :protest:
Ja njoke pravim isto kao Tinchi a najcesce ih pospemo samo parmezanom.

» Mama-Mami Forum » » Njoke na tisuću načina!
25.10.2014. 15:22:02 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |